Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Służba Więzienna z okręgu gdańskiego podjęła wyzwanie w #GaszynChallenge.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 8 lipca 2020, 09:52
  • Okręgowa Służba Więzienna
  • Wiadomości
Służba Więzienna z okręgu gdańskiego podjęła wyzwanie w #GaszynChallenge. fot. Okręgowa Służba Więzienna
Akcja #GaszynChallenge obiegła już całą Polskę. Każda nominowana osoba czy grupa chętnie podejmuje się wyzwania, czyli wykonania 10 pompek lub przysiadów i wpłacenia pieniędzy na konto dzieci chorych na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Byli już strażacy, samorządowcy, policjanci, mieszkańcy sołectw, fundacje. Przyszła pora na funkcjonariuszy Służby Więziennej. Z okręgu gdańskiego jednostki penitencjarne w Braniewie, Elblągu, Gdańsku, Malborku, Starogardzie Gdańskim i Sztumie chętnie włączyły się w akcję #GaszynChallenge.

 

#GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w województwie łódzkim, która swoim zasięgiem objęła całą Polskę. Jej pomysłodawcą jest Marcin Topór, który chciał zebrać fundusze na leczenie Wojtusia – chłopca ciężko chorego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Udział w akcji polega na realizacji zadania, jakim jest wykonanie przez nominowanych 10 pompek. Jeżeli uda się je wykonać w 100%, wpłata na konto wybranego dziecka wynosi minimum 5 zł, jeśli się nie uda, wpłata wynosi minimum 10 zł. Po wykonaniu zadania zespół wskazuje kolejne jednostki mundurowe, urzędy, osoby, organizacje lub instytucje, które mogą podjąć wyzwanie.

 

 

 

 

Potrzeba 10 mln zł na leczenie jednego dziecka.

Terapia genowa, która kosztuje prawie 10 milionów złotych i jest dostępna tylko w USA, wcześnie wdrożona daje dużą szansę na wyzdrowienie dziecka. Aktualnie na koncie Wojtusia jest już pełna kwota, ale na liście pozostają kolejne dzieci, które mierzą się z tą ciężką chorobą i potrzebują ogromnego wsparcia finansowego. Zebranie takiej kwoty, dzięki ludziom dobrej woli i akcjom, takim jak #GaszynChallenge staje się możliwe. Kilkoro dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni dostało już szansę na wyzdrowienie, między innymi dzięki zaangażowaniu służb mundurowych, zakładów pracy, organizacji i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wpłacają choćby symboliczne kwoty na konto konkretnych dzieci chorych na SMA.

 

 

 

 

Warto pomagać.

Jednostki penitencjarne Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku z uśmiechem przyjmowały kolejne nominacje i przystępowały do realizacji zadania oraz wpłacały pieniądze na leczenie dzieci. Akcja zatacza coraz szersze kręgi, ale potrzeby też cały czas są bardzo duże, dlatego chętnie o tym mówimy i zapraszamy do wsparcia https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge, bo warto pomagać.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej

Okręgowa Służba Więzienna
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.