Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czarlin- Knybawa. Ani żywej duszy na przebudowie drogi. Spór GDDKiA z wykonawcą robót.

Nasza kamera od początku inwestycji podgląda prace remontowe na odcinku DK22 Czarlin – Knybawa. Termin oddania do użytku publicznego był już zmieniany i wiadomo już, że znowu zostanie przesunięty, ponieważ inwestycja po raz kolejny została wstrzymana.

 

Parafrazując klasyka - miało być tak pięknie. O czym mowa? O remontowanym odcinku DK22 Czarlin – Knybawa. Wywołana inwestycja miała mieć początkowo swój finał z końcem 2019 roku, jednak wstrzymanie prac w lipcu przyczyniło się do przesunięcia daty oddania tego odcinka do użytku w ruchu kołowym. Żeby tego było mało, w lutym br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku informowała, że zaawansowanie inwestycji rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin – Knybawa wynosi ok. 30 proc.” W marcu br. na terenie naszego kraju wprowadzono stan epidemii koronawirusa i można było przypuszczać, że prace remontowe zostaną na pewien czas wstrzymane. Wraz z upływem czasu i znoszeniem obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, wiele przerwanych inwestycji ponownie zaczęto wznawiać. Kierowcy podróżujący tym odcinkiem DK22 zapewne również mieli nadzieję na rychły powrót ciężkiego sprzętu i wznowienia prac remontowych. Niestety, do tej pory nic nie dzieje się na całej długości inwestycji.

 

 

 

 

Od maja br. próbowaliśmy uzyskać informację od GDDKiA w tej sprawie i poznać odpowiedź dotyczącą dalszej przyszłości tej inwestycji. Z końcem czerwca br. otrzymaliśmy informację od Piotra Michalskiego, rzecznika prasowego GDDKiA w Gdańsku.

- „Informuję, że wykonawca prac w niewystarczającym stopniu angażuje się w prowadzenie prac na rozbudowywanym odcinku drogi krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą. Wzywamy go do kontynuowania - z odpowiednim zaangażowaniem - robót budowlanych. Nadmieniam, że jesteśmy w sporze z wykonawcą m.in. co do terminu zakończenia inwestycji, który ma rozstrzygnąć komisja rozjemcza” - czytamy w nadesłanym do naszej redakcji mail-u.

Po raz kolejny kierowcom nie pozostało nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekoladę na poprawę humoru.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mk
mk 08.07.2020, 20:04
Niemcy całą berlinkę budowali 3 lata ( odcinki niedokończone przerwała wojna, i nie mieli takiego sprzętu ) a tu , krótki odcinek remontuje się ponad dwa lata.
To pokazuję wartość obecnej władzy.
Polacy pamiętajcie o tym przy urnach.
Wolę trzask niż dudnienie...
Wolę trzask niż dudnienie... 07.07.2020, 17:58
Wołajcie "Dobrą zmianę" zaprosić trzeba "pana"Dudę I "pana " prezesa tfuuu niech na tym chlewie zrobią promocję wyborczą !!! Ale jak rozdawnictwo dla Januszy i Grażyn trwa na dobre to skąd brać na drogi...?! Drzewa wywiezione bruk wywieziony A remont kilku km.trwa wieki I ba, oby kiedykolwiek został skończony...masakra !!!!!
Ja
Ja 07.07.2020, 17:11
tak pisiory budują drogi