Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejne laptopy trafiły do szkoły w Nowym Stawie.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 6 lipca 2020, 10:04
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Kolejne laptopy trafiły do szkoły w Nowym Stawie. fot. UM Nowy Staw
Urząd Miejski w Nowym Stawie kupił 31 laptopów wraz z akcesoriami, które zostaną przekazane Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu i w razie potrzeby będą służyć uczniom i nauczycielom podczas zdalnych lekcji w nowym roku szkolnym. To kolejne doposażenie nowostawskiej szkoły w sprzęt komputerowy.

 

Nowostawski magistrat pozyskał 75 tysięcy złotych na zakup laptopów, dzięki złożonemu wnioskowi do drugiej edycji programu „Zdalna Szkoła +”. Do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego trafi 31 laptopów wraz z akcesoriami komputerowymi: myszkami, słuchawkami oraz torbami do laptopów.

- „Sprzęt komputerowy przekażemy do szkoły w przyszłym tygodniu. Od nowego roku szkolnego będzie służył uczniom i nauczycielom na miejscu, a jeśli się okaże, że zajęcia będzie trzeba przeprowadzać zdalnie, to zostanie on użyczony tym dzieciom, które będą tego potrzebowały” - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - „Nasza placówka będzie świetnie przygotowana na każdą ewentualność, bo przypomnę, że wcześniej przekazaliśmy dziewiętnaście zestawów komputerowych wraz z dostępem do internetu dla dwudziestu uczniów. Na ten sprzęt również otrzymaliśmy rządowy grant”.

 

 

 

 

W ramach pierwszej edycji programu Urząd Miejski pozyskał grant w wysokości 59 197,73 zł. Środki pochodzą z projektu Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, Oś I, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

- Łącznie z obu złożonych wniosków o dofinansowanie nowostawski samorząd otrzymał wsparcie o wartości 134 197,73 zł. Dzięki temu szkoła wzbogaci się o pięćdziesiąt nowoczesnych laptopów z akcesoriami oraz dostęp do internetu dla dwudziestu uczniów” - informuje Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.