Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Starsza kobieta chciała zabić się nożem.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 18 czerwca 2020, 14:38
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
 Malbork. Starsza kobieta chciała zabić się nożem. fot. KPP Malbork
Zdecydowana i skuteczna interwencja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Policjanci uratowali 85-letnią kobietę, która chciała targnąć się na własne życie przykładając nóż do szyi. Mundurowi powstrzymali desperatkę w ostatniej chwili. To kolejny raz, gdy stróże prawa ratują ludzkie życie.

 

We wtorek, 16 czerwca br. przed południem dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu 85-letnia kobieta zamknęła się w mieszkaniu i krzyczy, że chce się zabić. Na miejsce pilnie pojechał patrol dzielnicowych. Po dotarciu pod wskazany adres, policjanci zobaczyli przez szklane drzwi do mieszkania starszą panią, która trzymając nóż przy szyi krzyczała, że jak ktoś wejdzie do mieszkania to się zabije. Dzielnicowi zaczęli rozmawiać z kobietą, żeby ją uspokoić, jednocześnie wzywając na pomoc inne służby. Mundurowi nie mieli wątpliwości, że desperatka może zrobić sobie krzywdę. Każda minuta była ważna. Dlatego, gdy jeden z policjantów cały czas rozmawiał z kobietą, żeby odwrócić jej uwagę, drugi z pomocą przybyłych na miejsce strażaków, po drabinie dostał się do mieszkania przez uchylone okno. Dzielnicowy natychmiast z zaskoczenia odebrał 85-latce nóż i umożliwił wejście do lokalu drugiemu funkcjonariuszowi. Policjanci już spokojną kobietę przekazali pod opiekę medykom. Na szczęście 85-latka nie doznała żadnych obrażeń.

 

 

 

Dzięki profesjonalnym działaniom stróżów prawa nie doszło do tragedii. Starsza pani trafiła pod właściwą opiekę. Jej życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sąsiad
Sąsiad 18.06.2020, 18:36
.........................skandal...................powinni jej pomóc odejść do Pana i nie przeszkadzać ! Prawda ?