Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miejskie targowisko pod czujnym okiem policjantów.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 17 czerwca 2020, 11:18
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Miejskie targowisko pod czujnym okiem policjantów. fot. KPP Malbork
Od początku wprowadzenia stanu epidemii w Polsce funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania kontrolne w okolicy targowiska. Mundurowi sprawdzają, czy osoby przebywające na targowisku zachowują dystans społeczny i realizują obowiązek zakrywania nosa i ust. Pamiętajmy, że pomimo zniesienia wielu obostrzeń, wciąż w miejscach, takich jak targowisko miejskie obowiązują nakazy i zakazy, za których nierespektowanie mundurowi będą stosować represje karne.

 

Malborscy policjanci nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W ramach tych działań służby objęły na stałe swoim nadzorem malborskie targowisko. Piękna pogoda sprzyja zakupom na świeżym powietrzu. Mieszkańcy często zapominają, że wciąż mamy do czynienia z pandemią COVID-19 i przebywanie w takich miejscach wiąże się z koniecznością przestrzegania obowiązujących ograniczeń. Funkcjonariusze w każdy dzień targowy monitorują sytuację na rynku. Mundurowi sprawdzają czy sprzedawcy stosują się do obowiązujących ich wytycznych. Kontrolowane jest korzystanie z maseczek ochronnych i rękawiczek oraz czy kupcy posiadają środki do dezynfekcji rąk. Policjanci pouczają również kupujących o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania nosa i ust.

 

 

 

 

Policjanci przypominają!

Mamy obowiązek noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa w sytuacji, gdy nie można zachować 2-metrowej odległości od innych. Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m. in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w samochodzie osobowym (jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień), w sklepie, banku, na targu i na poczcie, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele, w szkole, na uczelni, w urzędzie (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu) i innych budynkach użyteczności publicznej.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
donald
donald 17.06.2020, 16:08
byzydury na otwartej przestrzeni nie nosze