Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu motocykla z autem.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 12 czerwca 2020, 13:15
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
DK22. Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu motocykla z autem. fot. KPP Malbork
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej nr 22. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-letni kierowca motocykla nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, najechał na samochód marki Renault Master, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Audi. W wyniku tego zderzenia pasażerka motocykla trafiła do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

 

W czwartek, 11 czerwca br. o godzinie 12.35 oficer dyżurny malborskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 44-letni kierowca motocykla marki Kawasaki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w lewy bok samochodu marki Renault Master, a następnie uderzył w lewy bok jadącego z naprzeciwka pojazdu marki Audi. Mundurowi przesłuchali świadków tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Do szpitala została przewieziona 55-letnia pasażerka motocykla, która tego samego dnia go opuściła.

 

 

 

 

Apel policjantów.

Wraz z ładną pogodą na naszym drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa, spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

 

 

 

 

 

Informację I zdjęcia przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.