Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W zderzeniu na DK22 pojazd dachował do rowu.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 11 czerwca 2020, 09:48
  • KMP Elbląg/KM PSP Elbląg
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
W zderzeniu na DK22 pojazd dachował do rowu. fot. KM PSP Elbląg
Do zdarzenia, w którym uczestniczyły trzy samochody, doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Karczowiska Górne, powiat elbląski. W wyniku zdarzenia, dwa pojazdy znalazły się w rowie, a dwie osoby trafiły do szpitala.

 

W poniedziałek, 8 czerwca br. około godziny 14 doszło do wypadku drogowego na DK22 na wysokości miejscowości Karczowiska Górne, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe – marki Opel Astra, Ford Kuga i Mini Cooper. Po dojeździe zastępów JRG Elbląg i OSP Jegłownik na miejsce zdarzenia okazało się, że Opel Astra znajdował się w rowie, przewrócony kołami do góry, po stronie pasa jezdni w kierunku Elbląga, a Ford Kuga zjechał do rowu po drugiej stronie jezdni. Trzeci z pojazdów stał na środku jezdni, blokując ja w obu kierunkach. Autami podróżowali tylko kierowcy, którzy w momencie pojawienia się strażaków znajdowali się poza pojazdami. Kierowcy Opla i Mini Coopera wymagali pomocy medycznej, z kolei kierująca Fordem nie uskarżała się na żadne dolegliwości.


 

 

 

Poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na dymiącą się komorę silnika Mini Coopera, a także odłączeniu akumulatorów we wszystkich pojazdach oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielono kierującej Oplem, która uskarżała się na ogólne bóle będące następstwem wypadku komunikacyjnego oraz mężczyźnie z Mini Coopera, który miał ranę ciętą głowy. Poszkodowane osoby przekazano pod opiekę ZRM, skąd zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca Fordem kobieta nie wymagała medycznej pomocy. W działaniach brało udział łącznie 18 strażaków.

 

 


 

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze elbląskiej komendy wstępnie ustalili, że 44 – letni kierowca Mini Coopera, jadąc od strony Elbląga w kierunku Malborka, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym Oplem Astrą, kierowanym przez 51 – letnią kobietę. Następnie Mini Cooper wrócił na swój pas ruchu i zderzył się z osobowym Fordem Kuga, kierowanym przez 37 – letnią kobietę. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód i Opel Astra zabezpieczone zostały na policyjnym parkingu strzeżonym.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

 

 

 

 


 

Informacji udzielili: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP Elbląg oraz mł. asp. Łukasz Pocałujko, Wydział Operacyjny KM PSP Elbląg

Zdjęcia: ogn. Paweł Wawryszuk, KM PSP Elbląg

KMP Elbląg/KM PSP Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kierowiec ;)
kierowiec ;) 12.06.2020, 22:46
Proponuję przenieść na ten odcinek drogi przed Elblągiem wszystkie progi zwalniające Charzewskiego z Malborka :)