Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Samochodem wpadł do rowu i uciekł.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 9 czerwca 2020, 15:54
  • KMP Elbląg/ KM PSP Elbląg
  • Na sygnale
Samochodem wpadł do rowu i uciekł. fot. KMP Elbląg/ KM PSP Elbląg
Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż po godzinie 18. Okazało się, że w miejscowości Żurawiec gm. Markusy, osobowy VW Passat wypadł z drogi i wpadł do pobliskiego rowu z wodą. Jednak w środku kierowcy nie było.

 

W poniedziałek, 8 czerwca br. około godziny 18.22 dyżurny SKKP w Elblągu otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Żurawiec gm. Markusy. Z informacji wynikało, że kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, po czym wpadł do pobliskiego rowu z wodą. Po dojeździe zastępów z OSP Krzewsk, OSP Żurawiec i JRG Elbląg na miejsce zdarzenia okazało się, że w samochodzie nie ma kierowcy, który według świadków oddalił się w nieznanym kierunku. W zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu rowu z wodą oraz terenu wokół niego na wypadek stwierdzenia ewentualnych poszkodowanych osób, a także uprzątnięciu po kolizyjnych pozostałości. Nie odnaleziono innych poszkodowanych osób.


 

 

 

 

Uciekł, bo był poszukiwany.

Gdy funkcjonariusze elbląskiej komendy przyjechali na miejsce zdarzenia, odnaleźli świadków, którzy widzieli zajście i sami byli wyprzedzani przez mężczyznę kierującego VW Passatem. Widzieli, jak kierujący traci panowanie nad autem, „łapie pobocze” i wjeżdża do rowu. Chwilę później pomogli mu wydostać się z auta. Wtedy ten odszedł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzali okolice w poszukiwaniu mężczyzny. W pewnym momencie zauważyli jadącą karetkę pogotowia. Jak się okazało, została wezwana do anonimowego mężczyzny, który miał się uskarżać na „bóle nóg”. Policjanci pojechali za karetką i jak się okazało, przeczucie było dobre. Pogotowie wezwał 23 - latek, który kierował wcześniej wspomnianym VW. Mężczyzna został zbadany. Nie miał obrażeń, poza potłuczeniami. Okazało się jednak, że to nie koniec historii. Po sprawdzeniu 23 - latka w policyjnej bazie okazało się, że jest on poszukiwany. Ma do odbycia 6 - miesięczną karę pozbawienia wolności. Po dokładnych badaniach został przewieziony do policyjnego aresztu.


 

 

 


 

Informacja i zdjęcia: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu, mł. ogn. Dawid Rogożyński i ogn. Paweł Wawryszuk z KM PSP w Elblągu (straz.elblag.pl)

 

KMP Elbląg/ KM PSP Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.