Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Najlepszym absolwentem w powiecie malborskim okazał się uczeń ZSP3.

  • Wydanie nr 210/2021
  • 9 czerwca 2020, 09:19
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Najlepszym absolwentem w powiecie malborskim okazał się uczeń ZSP3. fot. ZSP3 Malbork
Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Malborskiego, określającą zasady przyznawania nagród dla najlepszych absolwentów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat malborski, decyzją Kapituły Wyróżnień Absolwentów tytuł Najlepszego Absolwenta Technikum uzyskał Łukasz Borkowski, absolwent Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, kształcący się w zawodzie technik informatyk.

 

Łukasz Borkowski spełnił kryterium niezbędne do nominacji, prezentując na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen 4,96 oraz uczestnicząc w konkursach i życiu społecznym szkoły i regionu przez cały okres nauki. Łukasz jest osobą odznaczającą się wysoką kulturą osobistą, sumiennością w wykonywaniu powierzonych zadań, stanowi autorytet dla pozostałych uczniów. Postrzegany przez nauczycieli nie tylko, jako wzorowy uczeń, ale także lojalny i elokwentny. Organizował pomoc koleżeńską dla uczniów mających problemy w nauce matematyki przez cztery lata. W roku szkolnym 2018/2019 uczeń otrzymywał stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych. Przez trzy lata (klasa pierwsza, druga i trzecia) otrzymywał stypendium dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu malborskiego. Przez wszystkie lata nauki każdą klasę kończył świadectwem z wyróżnieniem.

 

 

 

 

Wzorowy uczeń na wielu płaszczyznach.
Uczeń przez cztery lata nauki wzorowo pełnił funkcję łącznika z biblioteką, w związku z czym podczas zajęć z wychowawcą zachęcał rówieśników do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej i zapoznawania się z nowościami wydawniczymi. Wspierał działania Samorządu Uczniowskiego poprzez włączanie się w akcje charytatywne, tj. zbiórka zabawek dla podopiecznych PCPR czy karmy dla zwierząt. Włączał się także w organizację Dni Otwartych Szkoły. Angażował się w życie szkoły i klasy poprzez udział w konkursach. Był dwukrotnym laureatem Szkolnego Konkursu o Tytuł Mistrza Matematyki, a także reprezentował klasę w Konkursie Pieśni Patriotycznej. Brał czynny udział w uroczystościach i imprezach szkolnych, tj. Dzień Edukacji Narodowej i Jasełka Bożonarodzeniowe. Swoją działalność rozszerzył również na rzecz środowiska lokalnego. Sprostał potrzebom chwili i w okresie kwarantanny stał się współtwórcą aplikacji Bringup, umożliwiającej zakupy spożywcze na terenie Malborka i Dzierzgonia przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

Informacja prasowa ZSP3 Malbork

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.