Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie ustają kontrole na miejskim targowisku w Malborku.

  • Wydanie nr 208/2021
  • 3 czerwca 2020, 11:20
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nie ustają kontrole na miejskim targowisku w Malborku. fot. KPP Malbork
Malborscy policjanci, przy wsparciu innych służb mundurowych, nie ustają z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Policja przypomina, że pomimo luzowania przez rząd wprowadzonych obostrzeń, nadal obowiązują pewne ograniczenia, za których nieprzestrzeganie policjanci będą stanowczo reagować.

 

Kolejny dzień targowy w Malborku z udziałem malborskich policjantów. Od początku wprowadzenia stanu epidemii w Polsce funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania kontrolne w okolicy malborskiego targowiska. We wtorek, 2 czerwca br. rejon rynku patrolowali policjanci wraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mundurowi sprawdzali, czy sprzedawcy stosują się do obowiązujących ich wytycznych. Kontrolowano korzystanie z maseczek ochronnych i rękawiczek oraz czy kupcy posiadają środki do dezynfekcji rąk. Policjanci przypominają, że pomimo zniesienia przez rząd limitu dotyczącego liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu, na targu i poczcie, nadal w tych miejscach obowiązują niżej wymienione nakazy i zakazy, za których nierespektowanie mundurowi będą stosować represje karne.

 

 

 

 

 

Ograniczenia w przemieszczaniu się.

Obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące, osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie oraz osoby, które zasłaniają usta i nos. Ograniczenie obowiązuje do odwołania.

 

 

 

 

 

Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych.

Obowiązek dotyczy noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa w sytuacji, gdy nie można zachować 2-metrowej odległości od innych. Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień, w sklepie, banku, na targu i na poczcie, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele, w szkole, na uczelni, w urzędzie (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu) i innych budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkiem są restauracje lub bary, gdy zajmiesz miejsce przy stole i jesz lub pijesz oraz miejsce pracy, jeśli nie masz styczności z osobami z zewnątrz (np. podczas obsługi klientów i interesantów). Ograniczenie obowiązuje do odwołania.

 

 

 

 

Apel policjantów.

Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

 

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Handlowiec
Handlowiec 03.06.2020, 11:52
………………………@ Jacek Sasin to wybitny uzurpator, konfabulator, nierób, kłamca, leń i bufon PIS ! Robi wszystko na niby. W niedalekiej przyszłości wysadzi ze stołka Morawieckiego i samego Prezesa których na razie codziennie perfidnie ośmiesza ! Zorganizował lot do Smoleńska, wprowadził Warszawską Ustawę Metropolitalną, w 2018 roku powołał państwową spółkę Polskie Domy Drewniane /Roczny budżet sięgający 0,5 mld zł, kilkunastoosobowy zespół, współpraca z agencją PR i zero wybudowanych domów – to bilans działania spółki Polskie Domy Drewniane/, zapewnił stałą cenę prądu itd. No same sukcesy jak by nie patrzeć ! Zapowiadał 1 mln samochodów elektrycznych. Teraz poszedł jeszcze dalej i zamówił drukowanie 33 mln…………. pakietów /990 ton papieru/ ! A Wam ciągle mało ! Na razie udowodnił, że jest silny tylko w gębie i nie za wiele potrafi ? Czego nie dotknie - wszystko spier.doli !!! Za kasę którą wydał na karty do głosowania można by było przetestować wszystkich pracowników służby zdrowia…………….15 razy !