Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar siarki w kolejowym wagonie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pożar siarki w kolejowym wagonie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 10 interwencji. Strażacy gasili 3 pożary, w tym śmieci i gałęzi, samochodu osobowego oraz siarki w wagonie kolejowym. Poza tym zabezpieczyli uszkodzony słup energetyczny, usunęli plamę oleju z jezdni i gniazdo pszczół oraz złożyli namiot przy Powiatowym Centrum Zdrowia. Ratownicy zabezpieczyli miejsca trzech wypadków drogowych, w tym w Malborku (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30478,malbork-pijany-kierowca-czolowo-uderzyl-w-drzewo ) i w Szawałdzie (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30515,malbork-w-wyniku-dachowania-dwie-osoby-trafily-do- ).

Policjanci z malborskiej komendy podczas minionego weekendu zatrzymali dwie poszukiwane osoby, trzech nietrzeźwych rowerzystów, nałożyli 11 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne za brak badań technicznych. Ponadto podczas weekendu policjanci obsłużyli jedną kolizję drogową, a także zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków.

 

 

 

 

 

Bez prawa jazdy i ze skradzionymi tablicami.

W niedzielę, 24 maja br. około godziny 02.30 policjanci z malborskiej drogówki, patrolując teren miasta, zatrzymali do kontroli mazdę. Kierującym był 23-letni mieszkaniec Malborka. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili policyjne systemy okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a tablice rejestracyjne, które widniały na kontrolowanym aucie, nie należały do tego pojazdu i były wcześniej skradzione na terenie powiatu elbląskiego. Ponadto przeprowadzone przez mundurowych badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. 23-latek został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking. W poniedziałek, 25 maja br. mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Teraz śledczy wyjaśniają jak skradzione tablice znalazły się na zatrzymanym aucie i czy nie użyto ich do popełnienia innych przestępstw lub wykroczeń.

 

 

 

 

Pożar siarki w wagonie kolejowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 maja br. nad ranem. Dyżurny SKKP w Malborku o godzinie 04:41 otrzymał zgłoszenie o pożarze siarki w wagonie kolejowym w Malborku przy ulicy Słonecznej.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia, strażacy zastali tlącą się siarkę przewożoną w wagonie kolejowym, w objętości około 1 m³. Pociąg został zatrzymany na trasie Malbork-Iława. Nie było poszkodowanych osób. Ruch kolejowy na czas trwania akcji gaśniczej został wstrzymany. Odłączono prąd w trakcji kolejowej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu kamerą termowizyjną temperatury wagonu. Pomiar wskazywał podwyższoną wartość w dolnej części wagonu. Przy użyciu drabiny nasadkowej, ratownicy podali jeden rozproszony prąd na tlącą się siarkę, a drugi prąd wody przy użyciu lancy zagłębionej w tlącą się substancję. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Malbork w sile 6 ratowników i OSP Miłoradz w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Zdjęcia: Fb OSP Miłoradz

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.