Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W wyniku dachowania dwie osoby trafiły do szpitala.

Malbork. W wyniku dachowania dwie osoby trafiły do szpitala. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej z Szawałdu do Malborka. W wyniku dachowania samochodu osobowego dwie osoby trafiły do szpitala.

 

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku drogowym otrzymał w czwartek, 21 maja o godzinie 17.05. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Audi leży przewrócony na dachu na drodze powiatowej, blokując jeden pas ruchu. Autem podróżowały 4 osoby – 17 – letnia dziewczyna i trzech 20 - letnich mężczyzn. W momencie przyjazdu służb ratunkowych wszyscy poszkodowani znajdowali się poza pojazdem, przytomni z lekkimi obrażeniami ciała.

 

 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu KPP poszkodowanym. Ratownicy przekazali poszkodowaną dziewczynę i jednego z mężczyzn dla ZRM. Ze względu na ich stan, zostali przewiezieni do szpitala. Pozostali mężczyźni odmówili wizyty w szpitalu. Strażacy usunęli auto na pobocze drogi i przeprowadzili sorpcję oraz neutralizację płynów eksploatacyjnych.

 

 

 

 

Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 20 - letni mężczyzna, kierujący Audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, dachował i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi wykonali oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Audi zostało odholowane na policyjny parking. Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Malbork. 1 zastęp z OSP Lasowice Wlk. i 1 zastęp z OSP Szawałd.

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Zdjęcia: KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Blu
Blu 24.05.2020, 12:42
Na kilka sekund przed wypadkiem przejeżdżali obok ciągu domków które tam stoją. Zaznaczam,ze jest to teren zabudowany a ta gownarzeria jechała z prędkością jak by to była autostrada. Całe szczęście,ze nikt nie szedł ta droga bo zazwyczaj takie sytuacje kończą się tragedia dla niewinnych osób. Jak ktoś jest debile niech płaci za swoje błędy najwyższa karę chociaż im się udało...
TIR
TIR 23.05.2020, 16:35
Kierowca 20 lat to już nie dziecko ale jeszcze nie męższczyzna. Gówniarz.
lehiaszajs
lehiaszajs 23.05.2020, 09:16
Jak się czują potencjalni zabójcy?
Kierowca
Kierowca 23.05.2020, 07:34
......................................wypadek w środę, zgłoszenie 24 godziny poźniej w czwartek. Na mój rozum coś tu nie gra ?
Ja
Ja 22.05.2020, 16:33
Fantazja poniosła ...