Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Padł ofiarą oszustwa na amerykańskiego żołnierza płci przeciwnej.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 22 maja 2020, 09:56
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
Padł ofiarą oszustwa na amerykańskiego żołnierza płci przeciwnej. fot. KMP w Elblągu
„Za mundurem panny sznurem” – tak głosiło kiedyś pewne powiedzenie. Jak się okazuje, 2020 rok przynosi coraz to inne zaskakujące sytuacje. Do tej pory ofiarą „amerykańskiego generała” padały kobiety. Tym razem oszust „nabrał” mężczyznę z Elbląga. W rozmowie z nim podał się za amerykańskiego żołnierza, ale płci pięknej.

 

Jak nietrudno się domyślić, schemat działania oszusta był podobny. Rozmowy poprzez internetowy komunikator, przesyłanie zdjęć, budowanie znajomości itd. W pewnym momencie pojawiła się też paczka z kosztownościami, która miała zostać wysłana do Elbląga. Ba, już nawet szła pocztą, tylko utknęła. I może nie dojść. Trzeba więc dopłacić i to nie mało. Jednak per saldo i tak się opłaci, bo kosztowności, złoto, dolary są dużo więcej warte, niż zainwestowane pieniądze. Poza tym „praktycznie nie ma ryzyka”. Takie przekonanie wyrobiła w elblążaninie rozmówczyni.

 

 

 

 

Kobieta przesyłała swoje zdjęcia w mundurze US Army. Na jednym z nich trzyma nawet kartkę z imieniem i nazwiskiem rozmówcy oraz odręcznie zapisaną datą. Co więcej, przed wysłaniem paczki sfotografowała jej zawartość. Trafiły one do rozmówcy. Wyraźnie widać na nich pliki banknotów. Mężczyzna prowadził te rozmowy przez blisko rok. Później kilkakrotnie opłacał transfer paczki. Przeznaczył na to łącznie ponad 50 tysięcy złotych. Jak nietrudno się domyślić, paczki nie dostał do tej pory, a kobieta w wojskowym mundurze przestała się odzywać. Sprawa została zgłoszona na policję i jest prowadzona pod kątem oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Publikujemy ten materiał ku przestrodze, bo w takiej lub podobnej sytuacji można stracić oszczędności nawet kilku lat.

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu


 

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.