Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Już 5 żołnierzy w 22 BLT w Malborku jest zakażonych COVID-19.

W środowe popołudnie naszą redakcję zasypały informacje, że w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku potwierdzono przypadek zakażenia COVID-19 u jednego z żołnierzy WP. Żeby zweryfikować te informacje, zwróciliśmy się z tym pytaniem do rzecznika prasowego 22 BLT w Malborku, mjr Tomasza Basarab.

 

AKTUALIZACJA 22 maja 2020 r. godzina 12.37

 

Wydział Prasowy MON poinformował nas, że „w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego aktualnie jest 5 potwierdzonych przypadków zakażenia żołnierzy koronawirusem. Kwarantanną objętych jest kilkadziesiąt osób”. Z nieoficjalnego źródła wiemy, że żołnierze skoszarowani są na terenie jednostki, gdzie utworzono oddział zakaźny.

 

 

Nasza redakcja chciała uzyskać nie tylko potwierdzenie o zakażeniu COVID-19 w jednostce 22. BLT w Malborku, ale również informacje dotyczące dalszego losu jednostki i żołnierzy, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną.

Ilu żołnierzy jest objętych kwarantanną? Jakie w związku z tą sytuacją wprowadzono procedury na terenie jednostki? Jak one wyglądają, gdy zakażony zostaje jeden z żołnierzy?

 

Rzecznik prasowy 22. BLT skierował nas po komentarz do Centrum Informacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. W odpowiedzi mailowej od Wydziału Prasowego MON czytamy, żew 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego potwierdzono przypadek zakażenia jednego żołnierza. Malborska baza podobnie jak wszystkie jednostki Wojska Polskiego przestrzega wszystkich zaleceń sanitarnych. Przed wejściem do jednostek wykonywany jest pomiar temperatury ciała, pracownicy są zobowiązani do noszenia maseczek oraz do dezynfekcji rąk. Szkolenia lotnicze prowadzone są zgodnie z przyjętym planem. Pragniemy podkreślić, że dzięki ścisłemu przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego, wśród żołnierzy Wojska Polskiego odnotowano nieliczne przypadki zakażenia koronawirusem”.

 

 

Mimo tego w dalszym ciągu będziemy próbowali uzyskać odpowiedzi na resztę zadanych przez nas pytań.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Klawisz
Klawisz 24.05.2020, 16:12
..................................Z OSTATNIEJ CHWILI……………….Patryk Jaki z PIS obronił pracę doktorską na temat więziennictwa i uzyskał tytuł Doktora. Dr Jaki w swojej pracy doktorskiej dokonał epokowego odkrycia. ! Otóż odkrył On i udowodnił naukowo, że baba z podniesioną spódnicą spier.dala szybciej z miejsca przestępstwa niż chłop z opuszczonymi spodniami ! Teraz czeka na nominację do Nobla. Prawda, że można napisać ciekawą pracę ? Można ! Zresztą w PIS już co drugi jak nie Prezes państwowej Spółki to doktor albo weterynarz ! Fizycznych już tam nie ma poza Beatą z Sycowa i Bielanem który nie ma nawet skończonych studiów !
Mieszkanka M
Mieszkanka M 23.05.2020, 20:27
Robicie taka panikę, przestańcie.juz buszować po internetowych i głupoty czytać. Ludzie więcej dodają. Niz ta prawda jest warta.Za takie słowa co piszecie ,powinno was się karać. Powinnyśmy walczyć z tym i zjednoczyć się w takiej sytuacji w Malborku . A nie jeden drugiego obczernia i durne hejty wstawia. Każdy z nas może w takiej sytuacji się znaleźć. Nie róbmy nie nawisci między sobą.
RIK
RIK 23.05.2020, 14:33
Niech w końcu MON się wypowie na ten temat,oni dokładnie wiedzą kto przywiózł wirusa do jednostki.To nie szeregowy,a wysoko postawiony oficer z woj. Warmińskiego.Dlaczego cicho siedzą?
bnmkl
bnmkl 22.05.2020, 18:54
Droga telewizjo. Obiektów wojskowych się nie filmuje, jest zakaz.
Tomek
Tomek 23.05.2020, 12:27 (odpowiedź do bnmkl)
Chyba w PRL
Miki
Miki 23.05.2020, 08:13 (odpowiedź do bnmkl)
Od 29 stycznia 1999 ustawa, w której zawarto taki zakaz, została zastąpiona nową ustawą, w której takiego zakazu nie ma. Czyli można filmować i fotografować obiekty wojskowe, kolejowe, infrastrukturę energetyczną itp.
Farbowany na rudo
Farbowany na rudo 22.05.2020, 17:22
Nooo....to lawina ruszyła. Za chwile pół wioski będzie zakażone