Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„W domu jest podłożona bomba” - służby mundurowe z dwóch województw postawione w stan alarmowy.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 15 maja 2020, 11:13
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
„W domu jest podłożona bomba” - służby mundurowe z dwóch województw postawione w stan alarmowy. fot. KMP w Elblągu
„W domu jest podłożona bomba” męski głos w słuchawce telefonu usłyszała mieszkająca w Elblągu kobieta. Wystraszyła się. Mieszka w domu jednorodzinnym, a głos wydawał się być poważny. Sprawę od razu zgłosiła na policję. Po chwili funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego przeszukiwali jej posesję.

 

Był wtorek, 12 maja br. godzina 22.40, gdy policjanci rozpoznania pirotechnicznego przeszukiwali teren przy budynku oraz zaparkowane tam samochody. W tym samym czasie policjanci kryminalni ustalili do kogo należy telefon, z którego dzwoniono. Trop poprowadził do województwa zachodniopomorskiego.

 

 

 

 

 

Bomby nie znaleziono. Szybko jednak znaleziono sprawcę głupiego żartu, który zaangażował służby. Okazał się nim 13-letni chłopiec. Jak ustalili policjanci rozmawiał on ze swoim poznanym w Internecie kolegą. Obaj byli zainspirowani śmiesznym filmem krążącym w sieci i postanowili zrobić żart innemu znajomemu. Żart miał polegać na tym, że jeden z nich zadzwoni do znajomego i powie, że w jego domu jest bomba. 13-latek dostał od swojego rozmówcy numer telefonu, pod który miał zadzwonić i tak też zrobił. Jak ustalono, 13-latek przekręcił jedną z cyfr numeru. Efekt był taki, że zadzwonił w zupełnie inne miejsce i powiedział o podłożonej bombie. Nieletni sprawca wywołania alarmu został przesłuchany w obecności rodziców. Zabezpieczono również telefon, z którego dzwonił. Teraz może odpowiedzieć za wywołanie fałszywego alarmu. Z racji wieku sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu


 

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Młody
Młody 15.05.2020, 12:02
..........................................Przykład wskazała sołtysowaz Brzeszcz: 2015 - wystarczy nie kraść, 2016 - my nie kradniemy, nam się to po prostu należy, 2017 - inni też kradli, 2018 - inni kradli więcej, 2019 - kradniemy ale zgodnie z prawem, 2020 - kradniemy i co nam zrobicie?