Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zamiast sprzętu za milion złotych, są zarzuty i sprawa w sądzie.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 14 maja 2020, 13:54
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
Zamiast sprzętu za milion złotych, są zarzuty i sprawa w sądzie. fot. pixabay
Policjanci zakończyli czynności w sprawie dokumentacji przetargowej na niebagatelną sumę prawie miliona złotych. Przetarg dotyczył wyposażenia pracowni w jednej z elbląskich placówek oświatowych. W trakcie jego realizacji, zamówiono sprzęt za blisko milion złotych, a dostarczony został podobny z przerobionymi danymi, warty jedną trzecią tej kwoty. Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy, transakcja nie doszła do skutku, a trzy osoby usłyszały zarzuty oszustwa. Teraz sprawą zajmie się sąd.

 

Trzy osoby usłyszały zarzuty z art. 286 oraz 297 Kodeksu Karnego. Mowa tutaj o oszustwie, czyli doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem oraz przedkładaniu nierzetelnych dokumentów. Te ostatnie miały dotyczyć procedury przetargowej na zakup sprzętu do pracowni technicznej. Na nim mieliby się kształcić uczniowie. Sprzęt trafił do placówki, jednak nie były to urządzenia określone w procedurze przetargowej. Oferent miał zmienić m.in. tabliczki znamionowe w urządzeniach, „dostosowując” ich dane do wymagań w rozpisanym przetargu.

 

 

 

 

 

 

Elbląscy policjanci ustalili, że wspomniana firma mogła również oferować sprzęt do innych placówek na terenie kraju. W elbląskim przypadku kwota przetargu to ponad 900 tysięcy złotych, zaś wartość dostarczonego przez firmę sprzętu, który „udawał” ten właściwy to nieco około 300 tysięcy złotych. Placówka oświatowa nie zapłaciła za wspomniany sprzęt, a skontaktowała się z policją.

 

 

 

 

 

 

Podjęte działania i praca funkcjonariuszy doprowadziły do przedstawienia zarzutów oraz skierowania sprawy do sądu. Dyrekcja placówki skierowała podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie dla elbląskich policjantów pracujących nad tą sprawą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informację przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

 

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.