Wydanie nr 302/2020, Środa 28.10.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Tadeusz, Wszeciech, Szymon, Juda, Wielimir, Domabor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zarząd Gospodarki Wodnej ogranicza turystykę wodną Pętli Żuławskiej?

Zarząd Gospodarki Wodnej ogranicza turystykę wodną Pętli Żuławskiej? fot. Archiwum TvMalbork.pl
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku w swoim komunikacie poinformował, że od 1 maja br. otwiera dla żeglugi wodnej śluzy: Biała Góra, Szonowo, Rakowiec oraz Michałowo. Jednak czas ich pracy został skrócony z 10 do 8 godzin, przy czym w weekendy śluzowanie możliwe będzie jedynie po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu. Czy taki krok wpłynie negatywnie na żeglugę turystyczną po wodach Nogatu i Pętli Żuławskiej?

 

Żegluga turystyczna z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. Rozbudowywane są przystanie wodne i kajakowe, a także infrastruktura wodna, która w ramach projektu Pętla Żuławska i Zatoka Gdańska czy Pomorskie Szlaki Kajakowe wciąż się powiększa. Czy ograniczenia czasowe turystyki na szlakach wodnych doprowadzą do tego, że stracą nie tylko samorządy i mieszkańcy, ale również turyści?

 

 

 

 

 

 

Z komunikatu RZGW w Gdańsku jasno wynika, że wspomniane śluzy będą czynne codziennie w godzinach od 9 do 17, przy czym w weekendy i święta śluzowanie będzie możliwe tylko po wcześniejszym, minimum 12 godzinnym zgłoszeniu telefonicznym. Dotyczy to również śluzowania jednostek towarowych.

Czy powyższa decyzja będzie miała negatywne skutki dla żeglugi turystycznej po rzece Nogat i Pętli Żuławskiej? Zarówno Gdańsk, jak i Malbork oraz Tczew starają się rozwijać tego typu formę turystyki, jednak decyzja RZGW może zdecydowanie utrudnić i ograniczyć możliwość rozwoju w tym zakresie. Czy wspólna petycja samorządów zmieni decyzję RZGW? Wkrótce powinniśmy poznać odpowiedź.

 

 

 

 

 

Informację przesłała Sylwia Szczepańska

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.