Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Samorząd w Nowym Stawie zakupił specjalistyczne maski ochronne dla malborskiego szpitala.

  • Wydanie nr 208/2021
  • 30 kwietnia 2020, 08:20
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Samorząd w Nowym Stawie zakupił specjalistyczne maski ochronne dla malborskiego szpitala. fot. UM Nowy Staw
Burmistrz Nowego Stawu, Jerzy Szałach przekazał w środę malborskiemu Szpitalowi Powiatowemu specjalistyczne maski ochronne, które wspomogą personel medyczny w czasie epidemii koronawirusa, ale będą służyły lekarzom i pielęgniarkom także podczas bieżącej pracy na rzecz chorych mieszkańców. Miasto i gmina Nowy Staw na zakup sprzętu ochronnego przeznaczyła ponad 28 tys. zł.

 

Nowostawski samorząd zakupił 10 zestawów TikiSTART i 10 masek TikiUSER. To specjalistyczny sprzęt produkowany w Szwecji, służący do ochrony twarzy i dróg oddechowych. W środę, 29 kwietnia br. burmistrz Jerzy Szałach przekazał prezesowi Powiatowego Centrum Zdrowia, spółki należącej do powiatu malborskiego, pierwszą część zamówienia - 4 sztuki zestawów TikiSTART i 10 masek TikiUSER.

 

 

 

 

 

- Zakupione przez nas maski należą do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych środków ochrony, gwarantujących wysoki współczynnik filtracji powietrza - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - To sprzęt uniwersalny i będzie służył pracownikom szpitala także po zakończeniu epidemii koronawirusa. Na razie jednak musimy stawić czoła chorobie Covid-19, dlatego nie czekałem na dostarczenie drugiej partii zamówionego sprzętu i już teraz przekazałem prezesowi Pawłowi Chodyniakowi pierwszą część masek.

Zakupione przez nowostawski samorząd maski zostały opracowane do ochrony wirusologicznej podczas pracy na terenie szpitala. Podczas projektowania uwzględniono wszystkie aspekty tego sektora, w tym łatwość obsługi, komfort, bezpieczeństwo i sterylizację sprzętu. Ponadto celem producenta było osiągnięcie dogodnego kosztu posiadania długoterminowej eksploatacji.

 

 

 

 

 

 

W skład kompletu TikiUSER wchodzi maska, filtr P3 oraz uprząż mocująca na głowę. Zestaw TikiSTART jest wersją najbogatszą i posiada wentylator z baterią wewnętrzną, która podtrzymuje stałe nadciśnienie w masce, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Jest też ładowarka i torba do przechowywania.

- „Maski są wielokrotnego użytku. Można je wymiennie przymocowywać do zestawu z wentylatorem, więc każdy może używać tylko swojej maski, gdy odbywa się praca w systemie zmianowym - tłumaczy burmistrz Jerzy Szałach. - Chronią one przed groźnymi cząsteczkami stałymi oraz aerozolami. Zestaw ochronny jest też wyposażony w czujniki szczelności maski, poziomu naładowania baterii oraz automatyczną kontrolę źródła powietrza. Jestem przekonany, że będą bardzo dobrze chronić naszych lekarzy i pielęgniarki.

Na zakup sprzętu ochronnego dla Szpitala Powiatowego w Malborku samorząd przeznaczył 28 661,50 zł.

 

 

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.