Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejne mandaty za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

  • Wydanie nr 148/2022
  • 9 kwietnia 2020, 08:03
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Kolejne mandaty za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń. fot. KPP Tczew
W związku z epidemią koronawirusa policjanci prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się tej choroby. Policjanci wspierani przez inne służby stanowczo reagują na niestosowanie się do obostrzeń. Od poniedziałku stróże prawa nałożyli 5 mandatów oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu wobec osób, które zlekceważyły obecne zakazy dotyczące gromadzenia się oraz przemieszczania się. Funkcjonariusze dodatkowo z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich mieszkańców do pozostania w domu.

 

Każdego dnia policjanci w całym kraju wykonują swoje codzienne obowiązki i stanowczo reagują na niestosowanie się do nowych obostrzeń. Tczewscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straży Miejskiej prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Dodatkowo stróże prawa podczas codziennych służb emitują z radiowozów specjalny apel, który zachęca wszystkich mieszkańców powiatu do pozostania w domu. Niestety są nadal osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych.

 

 

 

Od poniedziałku tczewscy policjanci oraz z podległych jednostek nałożyli 5 mandatów oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu wobec osób, które nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń związanych z gromadzeniem się lub przemieszczaniem się. W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

Przypominamy, że do odwołania każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Takimi zakazami objęte są m.in. parki, zieleńce, promenady. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

 

 

 

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób.

 

 

 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Aaa
Aaa 09.04.2020, 10:03
Ta zjebana telewizja pokazuje i popiera jawne łamanie prawa przez policję ludzie nie dajcie się zastraszać nikt Wam nie może ograniczać waszych swobód obywatelskicdopóki nie zostanie wprowadzony STAN WYJĄTKOWY w całym kraju pozdro