Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Straż Graniczna wprowadziła zmiany na przejściach granicznych.

Straż Graniczna poinformowała, że od niedzieli, 15 marca br. od godziny 0.00 (czasu polskiego) do odwołania zawieszony będzie ruch graniczny na dwóch przejściach z obwodem kaliningradzkim: Gołdap – Gusiew oraz Gronowo - Mamonowo. Pozostałe przejścia graniczne z Federacją Rosyjską, tj. drogowe przejście graniczne Bezledy - Bagriatonowsk i Grzechotki - Mamonowo II oraz kolejowe przejście graniczne Braniewo - Mamonowo i Skandawa - Żeleznodorożnyj będą otwarte całodobowo dla ruchu towarowego.

Od niedzieli, 15 marca br. wprowadzone zostaną ograniczenia przy przekraczaniu granicy przez cudzoziemców. Wjechać będą mogli wyłącznie:

- obywatele RP;

- cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP;

- cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka;

- szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin;

- cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP;

- cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do wykonywania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy,

- posiadający zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP;

- w szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium RP, w trybie określonym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

Jednocześnie utrzymana zostaje kontrola sanitarna. Ponadto po przekroczeniu granicy państwowej osoba ma odbyć obowiązkową 14 - dniową kwarantannę.

W trakcie odprawy podróżny ma obowiązek przekazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej informacji o adresie zamieszkania lub pobytu, w którym będzie odbywać obowiązkową kwarantannę, a także numerze telefonu do kontaktu z tą osobą.

 

Więcej informacji:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/434

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/435

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/433

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/436

 

 

Informacja prasowa Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.