Wydanie nr 342/2023, Piątek 8.12.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„To było dla nas wyjątkowe przeżycie” - Rock Opera Krzyżacy w wykonaniu młodzieży zachwyciła widzów.

Ogromne wyzwanie, wielka przygoda i niezapomniane emocje. Krzyżacy Rock Opera w wykonaniu młodzieży okazała się wielkim sukcesem. Sale koncertowe były pełne, każdy występ kończył się owacjami. Zapraszamy na reportaż z finałowego spektaklu w Sztumskim Centrum Kultury.

Opowieść o miłości szczerej, niewinnej i zaskakującej. O świecie, w którym dobro musi się zmagać ze złem. Opowieść o czasach, kiedy Krzyżacy po poskromieniu pogańskich Prusów, osiedlili się na podbitych ziemiach, stworzyli tu własne państwo i stali się zagrożeniem dla Polski oraz Litwy.


Spektakl został oparty na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Widowisko wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. Wystąpili w nim m.in. studio wokalne "Balbiny" oraz młodzież z  1 LO w Malborku.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerami Muzeum Zamkowe w Malborku, Sztumskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Malborka, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.


Zapraszamy na skrót z ostatniego spektaklu oraz całe nagranie musicalu.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 27.12.2019, 06:11
Kiedy będzie kino w Malborku?