Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadek drogowy w Nowym Stawie i zatrzymanie włamywacza – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 16 grudnia 2019, 15:42
  • Redakcja
  • Na sygnale
Wypadek drogowy w Nowym Stawie i zatrzymanie włamywacza – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Miniony tydzień nie należał już do tych spokojnych i bezpiecznych.W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Strażacy gasili 2 pożary, w tym sadzy w kominie. Dwukrotnie usuwali plamę oleju z jezdni, a także usuwali nadłamane konary drzew.

Zabezpieczali także miejsce potrącenia młodego rowerzysty przez samochód osobowy na ulicy Wałowej w Malborku (http://www.zulawyimierzeja24.pl/aktualnosci/28951,69-letni-kierowca-potracil-chlopca-na-walowej-w-ma ).

Czujka na straży bezpieczeństwa.

W sobotę, 14 grudnia br. o godz. 18.07 dyżurny PSP w Malborku odebrał zgłoszenie o załączeniu się czujki tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego, znajdującym się w Nowym Stawie przy ulicy Obrońców Westerplatte.

Po dojeździe zastępu JRG Malbork na miejsce zdarzenia okazało się, że w jednym z mieszkań na II piętrze rzeczywiście włączona jest czujka tlenku węgla. Na szczęście nie było poszkodowanych osób.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontroli przy użyciu detektora wielogazowego w pomieszczeniu łazienki, w którym załączył się czujnik CO. W związku z tym, że kontrola po przewietrzeniu pomieszczenia przez użytkowników lokalu nie wykazała stężenia tlenku węgla, strażacy ponownie uruchomili przepływowy gazowy ogrzewacz wody. Skontrolowano również wszystkie pomieszczenia w tym samym pionie pod kątem obecności tlenku węgla. W lokalu na II piętrze stwierdzono nieprawidłowo zamontowany przewód odprowadzający spaliny - obecność tlenku węgla na poziomie 40 ppm. W pozostałych mieszkaniach w kontrolowanym pionie nie stwierdzono obecności CO.

Strażacy przekazali miejsce objęte działaniem ratowniczym właścicielowi mieszkania nr 3 z zaleceniem nie użytkowania przepływowego gazowego ogrzewacza wody do czasu przeprowadzenia kontroli przez uprawnioną osobę.

Pouczyli pozostałych mieszkańców o zachowaniu ostrożności i monitorowaniu wskazań znajdujących się w mieszkaniach czujek CO.

Jedna osoba poszkodowana po poniedziałkowym wypadku.

Kilkanaście minut po 7 w poniedziałek, 16 grudnia br. dyżurny PSP w Malborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego w Nowym Stawie.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód marki Audi A4 uderzył w przydrożne drzewo lewą stroną pojazdu. Poszkodowany kierowca, 23 – letni mieszkaniec gminy Nowy Staw nadal znajdował się wewnątrz pojazdu. Był przytomny, miał widoczne obrażenia głowy.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wstrzymali ruch drogowy w tym miejscu, odłączyli akumulator w samochodzie, a także przy pomocy narzędzi hydraulicznych umożliwili dostęp do poszkodowanego, którego ewakuowano z pojazdu. Decyzją przybyłych na miejsce ratowników medycznych, mężczyzna został przetransportowany do szpitala helikopterem LPR.

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.