Wydanie nr 270/2022, Wtorek 27.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Komisja w całości uznała naszą skargę za zasadną. Nie pomogła nawet opinia prawnika.

  • Wydanie nr 270/2022
  • 9 grudnia 2019, 13:40
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji po raz drugi w całości uznała zasadność naszej skargi na działanie burmistrza Malborka. Kwestią sporną jest dostęp do informacji publicznej i nie realizowanie (na czas składania skargi) przez urząd ustawowych obowiązków związanych z publikowaniem nagrań z posiedzeń Rady Miasta.

Wnioski po decyzji Komisji są oczywiste. Urząd bezpodstawnie oskarżył naszą redakcję o łamanie praw autorskich za pośrednictwem kanału YouTube i musi cofnąć swoje zgłoszenie. Oczywiście jest to dopiero opinia Komisji. Ostateczną decyzje podejmie Rada Miasta Malborka w stosownej uchwale. Pytanie tylko, jakie działania podejmie dalej Urząd?

 

Władze miasta, radca prawny oraz urzędnicy nie przekonali członków Komisji.

 

Urząd zamiast podjąć z naszą redakcją normalne rozmowy, postanowił od razu przejść do działania i pokazać nam kto ma rację. Blokowanie nagrań z obrad spotkało się z naszym stanowczym sprzeciwem, lecz wyrażaliśmy w odpowiednich pismach chęć dojścia do porozumienia w kwestii publikowania materiałów urzędowych na naszej stronie.

Niestety woli dialogu nie było, dlatego zostaliśmy zmuszeni do skierowania skargi na działalność burmistrza Malborka.

 

Komisja rozpatrywała naszą skargę dwukrotnie. Po pierwszej korzystnej dla nas decyzji, podważono kwestie proceduralne związane z przeprowadzeniem postępowania przez Komisję, dlatego postępowanie rozpoczęto od nowa.

 

Tym razem władze poprosiły o wsparcie radcę prawnego, który wydał na zlecenie magistratu stosowną opinię. Pomimo zaangażowania w sprawę wielu urzędników, którzy podpierali swoje stanowiska dokumentem mecenasa, Komisja Skarg (w nowym składzie osobowym) nie zgodziła się z prezentowaną argumentacją i ponownie w całości przyznała rację naszej redakcji.

 

Szkoda, że przy obecnych problemach miasta tak wiele sił i środków marnuje się na bezsensowne konflikty z mediami, zamiast zająć się działaniem na rzecz naszej małej ojczyzny. Na koniec pozostaje nam powiedzieć tylko tyle – zamiast kruszyć kopie, lepiej po prostu ze sobą rozmawiać.

 

Całe nagranie z posiedzenia zamieszczamy poniżej.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
??
?? 11.12.2019, 19:20
kto jest tym prawnikiem?
Stary Prawnik
Stary Prawnik 11.12.2019, 16:55
Bo ten prawnik to pewnie z rocznika Jakiego, Kalety i im podobnych bufonów z rozdętym ego i pustą głową !