Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpiecznie na drogach. Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadków drogowych.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 6 grudnia 2019, 14:32
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Niebezpiecznie na drogach. Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadków drogowych. fot. KPP Tczew
W czwartek tczewscy policjanci zabezpieczali miejsca dwóch wypadków drogowych. Przyjmujący te dwa wypadki funkcjonariusz ustalił, że pierwsze zdarzenie dotyczyło najechania mercedesa na tył naczepy, zaś drugie dotyczyło potrącenia pieszej. W tych dwóch zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy jednej osobie, która doprowadziła do wypadku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń i apelują o ostrożność na drodze.

W czwartek, 5 grudnia br. na terenie powiatu tczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał po godz. 12. Według głoszenia miało dojść do wypadku na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Kierwałd. Pracujący na miejscu policjant wstępnie ustalili, że 41 - letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego kierująca mercedesem, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Łodzi, najechała na tył naczepy samochodu ciężarowego. Kierująca mercedesem została zabrana karetką do szpitala. Mundurowi 41 - latce zatrzymali prawo jazdy.

Drugie zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali około godz. 15. Do zdarzenia miało dojść w Tczewie na ulicy Aleja Kociewska. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 56 - letnia mieszkanka powiatu tczewskiego wtargnęła na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadącą toyotę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi przebadali kierującą toyotą yaris na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, która - jak się okazało, była trzeźwa.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu śladów, funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale również innych.

 

Informacja i zdjęcia: KPP Tczew

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ZOMO
ZOMO 06.12.2019, 18:05
.......................tylko porządne pałowanie na Komisariacie pieszych wchodzących przed samochód czyni cuda ! Sprawdzone wielokrotnie