Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Próba samobójcza, pożary i alarm bombowy. Strażacy podsumowali minione działania.

Próba samobójcza, pożary i alarm bombowy. Strażacy podsumowali minione działania. fot. pixabay
Od 4 listopada strażacy podjęli 15 interwencji. Przedstawiamy państwu raport dotyczący najważniejszych działań.

minionym tygodniu interwencje jednostek  PSP  i  OSP z terenu powiatu malborskiego dotyczyły:

Miejscowe zagrożenia : 3x otwarcie mieszkania dla innych służb, 2x załączony alarm z monitoringu p.poż., plama na Nogacie, podejrzenie podłażenia ładunku wybuchowego, wypadek drogowy.

Pożar: stolarnia, 3x  śmietnik, pożar pustostanu

Alarmy fałszywe: próba samobójcza , otwarcie mieszkania

 

 

Dnia 06.11.2019 r. o godz. 12:04 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze stolarni w Malborku  przy ul. Dalekiej 117

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano palący się budynek stolarni. Budynek murowany z drewnianą konstrukcją dachu kryty onduliną i papą. Obiekt o wymiarach 50m. na 6 m. i wysokości 4m. Brak osób poszkodowanych. 3 osoby (pracownicy stolarni) samodzielnie opuścili obiekt przed przybyciem JOP. Właściciel obiektu na miejscu zdarzenia. Pożarem objęta jest górna część budynku (pomiędzy podwieszanym sufitem a dachem) o powierzchni około 90 m. kw. (15m. x 6m.). Odłączenie prądu w budynku przez właściciela. Dojazd policji do miejsca zdarzenia.

 Podjęte działania polegały na :  Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wejście dwóch rot w aparatach ODO do obiektu i podanie dwóch prądów wody na palące się elementy. Rozstawienie drabiny mechanicznej i podanie 1 prądu wody z kosza drabiny na palący się dach stolarni. Dojazd Pogotowia Energetycznego do miejsca zdarzenia i odłączenie prądu do obiektu. Dojazd zastępu z OSP Stogi i z OSP Stare Pole. Lokalizacja pożaru. Dokonanie częściowej rozbiórki konstrukcji dachu  i podwieszanego sufitu oraz dogaszanie tlących się elementów wraz z ewakuacją mienia. Powiadomienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zdarzeniu. Ugaszenie pożaru. Sprawdzenie pomieszczeń przy użyciu kamery termowizyjnej - kontrola nie wykazała zarzewi ognia. Przemieszczanie nadpalonych elementów budynku i wyposażenia na zewnątrz obiektu. Dojazd do miejsca zdarzenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Użycie urządzenia wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla. Brak czadu w budynku. Sukcesywne oddysponowanie zastępów. Przekazanie miejsca objętego działaniem ratowniczym właścicielowi. Zakończenie działań i powrót do jednostek.

Czas działania: 3h 07min

W zdarzeniu udział brały:  5 zastępów z  JRG Malbork, OSP Stogi , OSP Stare Pole


Dnia 05.11.2019 r. o godz. 12:06 otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego w Urzędzie Skarbowym w Malborku przy ul. Kopernika 10

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pracowników Urzędu Skarbowego po ewakuacji w wyznaczone miejsce (parking).

 Podjęte działania polegały na: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Dojazd Policji. Ewakuowane zostało 103 osoby przed przybyciem JOP. Wyznaczenie i oznakowanie strefy potencjalnie zagrożonej wybuchem. Wstrzymanie ruchu na ul. Kopernika. Przegrupowanie osób ewakuowanych poza strefę niebezpieczną. Działania pirotechników Policji. Brak zagrożenia wybuchem (nie znaleziono materiałów wybuchowych). Dopuszczenie przez grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego budynku do dalszego użytkowania. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

Czas działania: 1 godz. 37 min.

W zdarzeniu udział brały:  4 zastępy z  JRG Malbork


Dnia 11.11.2019 r. o godz. 04:56 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze pustostanu na ul. Słonecznej 11.

Po dojeździe zastępu  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar pustostanu. Dwie osoby  (bezdomne ) znajdują się na zewnątrz budynku nie wymagającej hospitalizacji. Budynek o konstrukcji murowanej. Pożar objęty w jednym pomieszczeniu( palą się nagromadzone śmieci). Podjęte działania – Zabezpieczenie, oświetlenie miejsca zdarzenia. Podanie jednego prądu wody w natarciu do wewnątrz obiektu na palące się śmieci. Lokalizacja zdarzenia. Ugaszenie pożaru. Przewietrzenie, oddymienie pomieszczenia. Przeszukanie całego obiektu. Sprawdzenie przy użyciu kamery termowizyjnej konstrukcji budynku - brak zagrożenia. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

Czas działania: 1h

W zdarzeniu udział brały:  2 zastępy z  JRG Malbork

 

 

Informacja: PSP Malbork

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.