Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tak bezpiecznie jeszcze chyba nie było. Malborska policja podsumowała akcję „Znicz”.

Takie informacje z pewnością cieszą. Zarówno w skali ogólnokrajowej, jak i powiatowej okres Wszystkich Świętych był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego. W Malborku zatrzymano jednak nietrzeźwą kierującą, która podjęła próbę ucieczki z miejsca kontroli drogowej.

„Weekend mieliśmy bardzo, bardzo spokojny. Takiego mówiąc szczerze – nie pamiętam” - informuje asp. szt. Jarosław Pazik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Malborku.

Długi weekend w twardych danych.

Podsumowanie akcji „Znicz” może cieszyć nasz wszystkich. Najważniejszą informacją jest brak poważnych zdarzeń drogowych i rannych w wypadkach. Oczywiście nie obyło się bez kilku kolizji i zatrzymań.

 

Od 31 października do 3 listopada na drogach powiatu malborskiego doszło do dziewięciu kolizji. Ta najpoważniejsza miała miejsce w Lichnowach. Uczestniczyły w niej cztery pojazdy, jednak żaden podróżujący nie odniósł obrażeń.

 

W trakcie weekendu najpoważniejsza interwencja dotyczyła zatrzymania młodej kobiety, która podjęła próbę ucieczki z miejsca prowadzonej kontroli drogowej. Po zatrzymaniu kierująca odmówiła poddania się badaniu trzeźwości, dlatego została odwieziona na pobranie krwi po, czym trafiła do policyjnego aresztu. Stan kobiety wskazywał, że była mocno nietrzeźwa – informuje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

 

W trakcie minionego weekendu policjanci w sumie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz rowerzystę, który mimo sądowego zakazu poruszał się jednośladem.

W tym roku okres Wszystkich Świętych był rozłożony aż na trzy dni, co z pewnością wpłynęło korzystnie na przejezdność dróg w okolicach miejskiego cmentarza.

 

 

Apel – zmieniajmy światła dzienne na światła mijania.

 

Naczelnik Ruchu Drogowego apeluje również do kierowców o obowiązkowej zmianie świateł z tych do jazdy dziennej na światła mijania.

 

Świateł do jazdy dziennej możemy używać tylko i wyłącznie podczas bardzo korzystnych warunków atmosferycznych. Jeżeli w deszczowe, szare i mgliste dni nie stosujemy się do tych zaleceń, popełniamy wykroczenie, za co grozi mandat karny.

 

Apel należy skierować również do pieszych, którzy bardzo często zapominają o elementach odblaskowych, które bardzo często mogą uratować nasze życie.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.