Wydanie nr 60/2024, Czwartek 29.02.2024
imieniny: pokaż (6 imion)Ariusz, Roman, Dobrosiodł, August, Lutosław, Teofil
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego warto wybrać się na stand up?

Dlaczego warto wybrać się na stand up? fot. Dlaczego warto wybrać się na stand up?
Udział w eventach kulturalnych jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków i relaks. Do najpopularniejszych wydarzeń należą kabarety i koncerty. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem odbiorców cieszy się stand up.

Czym jest stand up?

Stand up jest komediową formą artystyczną, która przyjmuje postać monologu przed publicznością. Występ opiera się na charyzmie wykonawcy i budowaniu kontaktu z publicznością. Podczas występu, artyści nie wykorzystują strojów, ani rekwizytów. Głównym celem wykonawcy jest rozbawienie publiczności. Nazwa „stand up” pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ta forma komediowa jest niezwykle popularna. W Ameryce istnieje wiele klubów stand upowych, w których podczas tzw. „open mic”, każdy może wejść na scenę i zaprezentować swój monolog. Jest to ogromne ułatwienie dla początkujących komików, którzy chcą szlifować swój warsztat. Obecnie, wiele osób zajmujących się stand upem prowadzi swoje kanały w Internecie, dzięki czemu widzowie mogą śledzić występy w sieci.

Gdzie kupić bilety na stand up?

Wejściówki na wydarzenia kulturalne najczęściej można kupić w stacjonarnych punktach jak na przykład kasy teatrów albo klubów. Obecnie bardzo popularne stało się kupowanie biletów w sieci. Istnieją dedykowane strony z wejściówkami na różnego typu eventy. Bilety na stand up można więc nabyć bez wychodzenia z domu. Serwisy z wejściówkami są zintegrowane ze stronami bankowymi, dzięki czemu można w prosty i szybki sposób zapłacić za bilet. Poza tym, warto pamiętać, że podczas kontroli biletów, wystarczy posiadać kod QR na urządzeniu mobilnym. Nie trzeba fatygować się po papierowe wersje wejściówek.

Zalety stand upu

Stand up jest formą artystyczną, która daje ogromne możliwości. Występujący może mówić to, na co ma ochotę. Tematem monologu mogą być osobiste doświadczenia artysty albo abstrakcyjne kwestie takie jak: uczucia, emocje. Przemówienie może dotyczyć kwestii globalnych albo lokalnych. Pierwsi amerykańscy standuperzy prawdę o ksenofobii, rasizmie, cenzurze przedstawiali w postaci żartu. W tej formie artystycznej nie ma tabu, ani określonych zasad tworzenia treści. Wszystko zależy od pomysłowości i zamysłu występującego. Tworząc monolog standuper musi jednak liczyć się z normami i wartościami obowiązującymi w danym społeczeństwie. Jest to bardzo istotne, dlatego, że te aspekty często decydują o pozytywnym lub negatywnym odbiorze występu. Stand up ma ogromną siłę, dlatego, że bardzo często artyści opowiadając z pozoru śmieszne historie, dotykają ważnych i drażliwych tematów. Odbiorcy stand upu muszą wykazać się inteligencją i umiejętnością czytania między wierszami. Wiele występów niesie ze sobą cenne i pouczające puenty. Warto choć raz wybrać się na stand up, by poczuć różnicę między występami w formie przemówienia, a kabaretowymi inscenizacjami. Udział w tego rodzaju evencie jest okazją do odpoczynku, a często nawet refleksji.

Dlaczego warto wybrać się na stand up?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.