Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowa makieta zamku. Jutro wylewanie płyty fundamentowej.

  • Wydanie nr 202/2024
  • 17 pażdziernika 2019, 14:22
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Jeszcze na początku tego roku, podczas spacerów po naszym mieście, mogliśmy podziwiać malborski zamek w miniaturze. Niestety w lutym pozostał po nim pusty plac, ponieważ zburzono miniaturę malborskiej twierdzy, która zdaniem tutejszych urzędników - popadała w ruinę. W ten sposób ciekawa atrakcja turystyczna przeszła do lamusa.

Mówi się, że natura nie znosi próżni. I coś w tym jest, bowiem od kilku dni na miejscu po starej miniaturze trwają prace przygotowawcze do budowy nowej odsłony pomniejszonej twierdzy. Jak już wcześniej informowaliśmy, kształtem nawiązywać będzie do warowni z 1938 roku. Dzięki takiej realizacji, turyści będą mogli porównywać obecny powojenny stan malborskiego zamku z jego poprzednim wizerunkiem.

Zaczęła się odbudowa malborskiego zamku.

Miniatura ma powstać na betonowej konstrukcji, która ma być już jutro (18 października br.) wylewana. Detale budowli wykonane będą z cegły, kamienia i stali.

Przewidywany koszt nowej konstrukcji ma wynieść 50 tys. zł. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy malborskiej twierdzy. W kosztach partycypować mogą nie tylko lokalni przedsiębiorcy, ale również i mieszkańcy grodu nad Nogatem.

Czy powstającą starą/nową atrakcję uda się uchronić przed zniszczeniem? Miejmy nadzieję, że tym razem obiekt we właściwy sposób będzie zabezpieczony i przez naprawdę długie lata cieszył nasze oko.

A jakie jest państwa zdanie w tej sprawie? Czekamy na opinie i komentarze.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Popers
Popers 18.10.2019, 16:36
Jestem Za! Widziałem fragment wykonania.To będzie naprawdę COŚ ! Warte ceny Artysty.Materiały też kosztują.
Kustosz
Kustosz 17.10.2019, 18:27

........................................jedni inwestują w makiety inni w politykę i zostają Posłami czy Senatorami a inni w 500 + i prokreację. Tworząc Hoteliki-Burdeliki jako biura pisania Biznesplanów jak Banaś czy też wykorzystują tylko własne pióro do pisania tychże biznesplanów.