Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bieg Dobroczynny dla Bartka. Ogromny sukces akcji charytatywnej w Nowej Wsi Malborskiej.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 23 września 2019, 14:15
  • redakcja
  • Wiadomości
To już druga edycja Biegu Dobroczynnego i festynu dla Bartka Tuchułki, które prawdopodobnie na dobre wpisze się w kalendarz sportowy gminy Malbork. W sobotnie przedpołudnie na terenie boiska sportowego Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej zebrali się wszyscy, którzy maszerując, biegnąc lub jadąc rowerem chcieli dołożyć swoją cegiełkę, by wspomóc 19 – letniego mieszkańca Malborka.

Wspólna inicjatywa gminy Malbork i malborskiego magistratu zgromadziła w sobotę, 21 września br. wielu miłośników sportowego spędzania wolnego czasu. Prócz 170 zawodników biorących udział w tegorocznej edycji Biegu, w dobroczynnym festynie udział wzięli także mieszkańcy naszego powiatu oraz wystawcy wielu instytucji z terenu Malborka i okolic. Całkowity dochód z opłat wpisowych i startowych oraz puszek wystawionych na stoiskach podczas festynu, został przekazany na pokrycie kosztów 2 turnusów rehabilitacyjnych, w których Bartek będzie uczestniczył.

Podczas trwającego festynu można było skosztować pyszności, które przygotowały panie z Sołectwa Nowa Wieś Malborska i Koła Gospodyń Wiejskich z Lasowic Małych oraz Klubokawiarnia Ciekawa z Malborka. Swoje stoiska wystawili również: Centrum Edukacji Zawodowej, szkoła nurkowania Happy Dive, Powiatowy Urząd Pracy, Budżet Obywatelski, Urząd Miasta Malborka, Fundusze Europejskie oraz 4x4 Malbork i okolice. Najmłodsi mogli zapoznać się z pracą malborskich strażaków i policjantów, a także wybić sobie okazjonalną monetę. Dla łasuchów czekała kolorowa wata cukrowa.

 

Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu, całkowity dochód z imprezy wyniósł 14100 zł. Wszystkim ogromnie dziękujemy!

Konto, na które można wpłacać pieniądze z dopiskiem : Cegiełka dla Bartka: PKO BP 62 1020 1778 0000 2802 0029 1906.

redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.