Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kobieta stara się o rodzinne i 500+. Urząd od 2 lat rozpatruje sprawę.

Kobieta stara się o rodzinne i 500+. Urząd od 2 lat rozpatruje sprawę. fot. Pixabay.com
Pani Anna od dwóch lat czeka na świadczenie rodzinne. Co prawda 500+ otrzymała ale tylko czasowo. Urzędnicy od miesięcy nie mogli ustalić miejsca pobytu byłego partnera.

Od 2017 roku urzędnicy nie mogli potwierdzić miejsca pobytu i pracy byłego partnera pani Anny. Przed przyznaniem świadczeń należy bowiem sprawdzić, czy mężczyzna nie pobiera zasiłków za granicą.

 

Sprawą zajmuje się Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

W opisanym przypadku strona nie podała niezbędnych danych koniecznych do weryfikacji członka rodziny za granicą.

W związku z tym, że 5 lutego 2019 roku  strona oświadczyła, że  nie jest  w stanie uzupełnić wymaganej prawem dokumentacji, Wojewoda Pomorski wystąpił do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o udostępnienie danych osobowych ze zbioru danych oraz wystosował zapytanie do niemieckiej instytucji właściwej ds. zatrudnienia i pobierania świadczeń rodzinnych. Uzyskanie informacji jest niezbędne do zakończenia postępowania administracyjnego – czytamy w przesłanym nam stanowisku.


Pani Anna podkreśla, że urzędnicy traktują jej sprawę bardzo opieszale. Czuje się lekceważona i pozostawiona sama sobie.

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego wcześniej przyznano mi 500+, a od października 2018 roku moje wnioski pozostają bez echa. O rodzinne staram się dwa lata. To chore, że urzędnicy tak długo sprawdzają dane byłego partnera. W urzędzie odbyłam niezliczoną liczbę wizyt. O połączaniach telefonicznych nie będę nawet wspominać. Dlaczego instytucja mająca mi pomóc jest bezradna? Żyjemy przecież w UE i przepływ takich informacji powinien być natychmiastowy.

 

Urząd podjął w końcu decyzję.

W tym tygodniu pani Anna otrzymała informację, że po ustaleniu stanu faktycznego wniosek o świszczenia należy złożyć do strony niemieckiej. Wynika, to z formy zatrudniania byłego partnera. Teraz mieszkanka Malborka po upływie dwóch lat rozpoczyna nową batalię. Tym razem w niemieckim urzędzie.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xs
xs 28.06.2019, 09:38
moż4e czas zamienić #dej na #pojdędopracy ?
Malbork
Malbork 29.06.2019, 08:41 (odpowiedź do xs)
Co zmienić ? Według prawa powinna dostawać świadczenia tak jak każdy kto ma dzieci i dochody nie przekraczają a komentarz poziom dziecka wiec ucz się żebyś w ogóle znalazł a pracę
Gość
Gość 26.06.2019, 23:04
Na stronie tego urzędu prawie każdy komentarz jest jak ten artykuł . tam nie pracują tam kłamią i kawę piją za nasze pieniądze to jest banda tfffuu
Malborzanin
Malborzanin 26.06.2019, 13:19
Ja też czekam 2 lata na 500+ mimo że pracuje za granicą podając adres numer personalny zwany ID gdzie bez problemów można mnie znaleźć. W odpowiedzi z urzędu słyszę tylko proszę czekać hehe. Poczekam potem zaskarże rząd i tak oddadzą ze skarbu państwa. Ja mam czas, ale moja cierpliwość się skończy.
lisa
lisa 27.06.2019, 13:55 (odpowiedź do Malborzanin )
ja mam tak samo wszystko podane adresy (mąż pracuje za granica na działaności polskiej) musiałam złozyc wniosek A1 oczywiscie po pól roku sie powiedziałam bo nikt mnie nie raczył poinformowac . jak dzwonie to zawsze ktos na urlopie albo zajety albo maja kursy zbywaja za każdym razem ...