Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zawodniczkom podcięto skrzydła. Dlaczego Golden Orzeł Malbork zrezygnował z II ligi?

II liga dla zawodniczek była krokiem do seniorskiej piłki. Malbork dla wielu miast jest przykładem szkolenia młodzieży od najmłodszych lat. Po zwolnieniu trenerów z SP 5 zabrakło jasnych deklaracji o dalszym wsparciu, dlatego klub nie zgłosił drużyny do rozgrywek w kolejnym sezonie.

W trakcie rozmów z zawodniczkami trudno nie zauważyć żalu i złości. Realizacja ich sportowych marzeń okupiona jest wieloma wyrzeczeniami. Od kilku lat proces szkolenia siatkarek był naprawdę szeroki. Do klubu trafiały w trzeciej klasie podstawówki i reprezentowały nasze miasto aż do II ligi. Niestety z powodu zawirowań personalnych i niejasnej przyszłości, drużyna Golden Orzeł Malbork nie została zgłoszona do kolejnego sezonu rozgrywkowego. Oczywiście szkolenie młodzieży zostało zachowane, ale kilka siatkarek z Malborka będzie musiało wyjechać.

 

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Siatkówka


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gon
gon 23.06.2019, 21:32
ale co ma trenowanie w klubie orzel do pracy w szkole. przeciez mozna trenowac te dziewczyny popołudniu po godzinach swojej pracy. a sala tak jak mowil burmistrZ bedzie udostepniona na treningi. material zawiera tylko jednostronna informacje, powinny byc komentarze kazdej ze stron bo tyle ile ludzi tyle opinii.
Jan
Jan 22.06.2019, 21:26
Zamek powinien sponsorować sport w Malborku
joanna
joanna 25.06.2019, 16:20 (odpowiedź do Jan)
Brawo w punkt!!!!!
M.
M. 22.06.2019, 10:02
Mam pytanie do TV Malbork : dlaczego nie dotarliście do Dyrektorki SP Nr 5 (głównej winowajczyni tej sytuacji) oraz trenerów ,,Orła" by wszystkie strony mogły wypowiedzieć się w tym bulwersującym temacie?
Kierek
Kierek 23.06.2019, 14:25 (odpowiedź do M.)
Bo tu są najważniejsze zawodniczki. Konflikt Dyrektorka SP5/Burmistrz/Trenerzy to inna sprawa - oni zawsze sobie jakoś poradzą. A niszczy się marzenia dzieci i tego dotyczy materiał.
mal
mal 21.06.2019, 19:47
Jeszcze sześć lat temu w Malborku stał sport na jakimś poziomie -Pomezania IV liga , Siatkarze i siatkarki wysoko , była drużyna piłki ręcznej II i I liga.
Gdy nastał obecnie nam panujący burmistrz wszystko zgięło lub ginie .
Mieszkańcy sami sobie odpowiedzcie na ten temat.
M.
M. 22.06.2019, 09:51 (odpowiedź do mal)
Jak czytam te bzdury to drobne mi się nie zgadzają. Pewnie to jakiś sympatyk ,,Naszego POPiSu"? Długotrwały kryzys BP Pomezanii to przede wszystkim efekt upadku ,,Malmy" - głównego sponsora w II lidze,a potem niezbyt udolnego zarządzania klubem przez kolejne ekipy włącznie z obecnym Zarządem. Nie widzę tu winy Burmistrza.Piłka ręczna padła też bez jego winy. Po prostu Polski Cukier wycofał się ze sponsoringu.Siatkarze nigdy nie byli wysoko więc nie ma tematu. A co do siatkarek to obecna sytuacja wynika przede wszystkim z negatywnej postawy Pani Dyrektor SP Nr 5 wobec ,,orzełków". I jedynie tu widzę pewną winę Burmistrza ,który powinien zareagować w zdecydowany sposób na działania Dyrektorki i przywołać ją do porządku. Niestety nie zrobił tego.Szkoda wieloletniego wysiłku trenerów i zawodniczek!
ja
ja 22.06.2019, 15:19 (odpowiedź do M.)
ale bzdury. Dyrektorka SP5 nic nie ma do tej drużyny. One są z innej puli niz szkoła. Są to dodatkowe środki TYLKO przeznaczone na siatkowkę. poszukajcie winy wśród TRENERÓW. Ile tam osób było zapisanych a ile uczęszczało na te zajęcia? Sposób odnoszenia się przez trenerów do dziewczyn ..................
Kierek
Kierek 23.06.2019, 14:24 (odpowiedź do ja)
A może podaj jakiś przykład, jak tak mądrze się wysławiasz i stawiasz zarzuty?
Może pozwolę dojść do Twojego rozumu. Klub działał przy Gim3, a później przy SP5. Z tego tytułu nauczyciele byli tam zatrudnieni, przez co sala była udostępniona bezpłatnie. Myślisz, że jakby wspaniała Pani Dyrektor zaśpiewała stawkę za wynajem hali na treningi, to kto miałby to pokryć? Trenerzy? Zawodniczki? Rodzice?
Przy okazji zawsze zawodniczki były zachęcane, aby wybrać też SP5/Gim3 przy wyborze swoich szkół. O ile w szkołach podstawowych nie ma tak rozwiniętych zawodów ogólnopolskich/międzynarodowych, to w przypadku Gimnazjów juz tak jest - i chyba ktoś zapomniał, że 3 wyjazdy zagraniczne na turnieje, były jako reprezentacja SZKOŁY GIMNAZJUM NR 3, a nie klubu Orzeł Malbork.
Czekam teraz na Twój przykład, opisany dokładnie jak mój. Jeśli nie, to publicznie się skompromitowałeś.
janek
janek 22.06.2019, 13:39 (odpowiedź do M.)
Dlaczego upolityczniasz tę sprawę? Niestety, sport w Malborku, wygląda tak samo, jak rozwój gospodarczy tego miasta. Nie ma wizji rozwoju. Przez to, że w Malborku nie ma zakładów produkcyjnych, nie ma też możliwości wspierania sportu. A kto ma to zagwarantować, jeśli nie władze miasta? A kto, od lat w tym mieście rządzi? Proszę podać, co zrobiono z zakładami w mieście? Oczywiście, nie ten burmistrz tego dokonał, ale wielu urzędników, radnych tego miasta, nadal siedzi w RM. I co z tego wynika, oprócz pilnowania stołka? Proszę mi też powiedzieć, dlaczego nie ma pieniędzy na rozwój sportu? Największe bezrobocie w pomorskim województwie. Proszę zobaczyć, w Tczewie, w Starogardzie. Dlaczego tam można rozwijać sport i przyciągać producentów i tworzyć miejsca pracy? Bo tego chcą mieszkańcy, urzędnicy miasta. W Malborku, nic się nie opłaci. Miasto powoli umiera.
rybałt
rybałt 22.06.2019, 09:33 (odpowiedź do mal)
Oprócz tego, ten niedobry burmistrz nie zabezpieczył miasta przed opadami deszczu. Inny byłby idealny, nieprawdaż?
a
a 22.06.2019, 08:20 (odpowiedź do mal)
Co za głupoty piszesz! A czy to burmistrz jest trenerem?