Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłobądz: Jechała bez uprawnień spowodowała wypadek. Wśród poszkodowanych dziecko.

Miłobądz: Jechała bez uprawnień spowodowała wypadek. Wśród poszkodowanych dziecko. fot. KPP Tczew
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło niedzielę w miejscowości Miłobądz. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc bez uprawnień fordem nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu volkswagenowi w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Kierująca oraz pasażer forda trafili do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

W niedzielę przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Miłobądz. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego kierując fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi jadącemu na wprost drogą krajową nr 91. W wyniku zderzenia samochodów kierująca oraz 10-letni pasażer forda lotniczym pogotowiem ratunkowym trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. W trakcie policyjnych ustaleń okazało się, że 34-latka nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że  samochód nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W związku z zaistniałą sytuacją ford trafił na policyjny parking.

Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Osoba kierująca samochodem, która spowoduje wypadek i nie ma uprawnień do kierowania, poza konsekwencjami prawnymi może liczyć się z poniesieniem kosztów za naprawę samochodu.

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.