Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Wyroki są za niskie i źle egzekwowane. Szkoda, że wcześniej nikt ze mną nie rozmawiał” Proboszcz parafii św. Józefa odnosi się filmu Tomasza Sekielskiego.

„Nikt przed publikacją filmu ze mną nie rozmawiał. Gdybym wiedział wcześniej, że ten ksiądz miał wyrok, to nikt w Malborku by go nie zobaczył. Moim zdaniem kary za pedofilię są za niskie i źle egzekwowane” - to słowa proboszcza parafii św. Józefa w Malborku w wywiadzie dla naszej telewizji.

Po obejrzeniu filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” każdy zadaje sobie pytanie - jak to możliwe, że księża skazani za pedofilię nadal mają kontakt z dziećmi i odprawiają msze święte. Autorzy dokumentu ujawnili, że ks. Dariusz Olejniczak mimo sądowego zakazu pracy z dziećmi prowadził rekolekcje m.in. w parafii św. Józefa w Malborku.

Poniżej rozmowa z księdzem Janem Potrykusem.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wojt.
wojt. 23.04.2021, 11:48
na czole nie miał napisane ,że pedofil. ksiądz Janek nie ma tutaj żadnej winy.
ania
ania 03.06.2019, 04:09
ściema az miło, nakazali mu napisac ze rezygnuje a oni nic nie wiedzieli i ich ozukał, to wyrok nie poszedl na ksiedzem zawinionym? teraz sie bronia ze nie wiedzieli, a on odchodzi, wierzycie w to? dostanie nowe nazwisko i na misje go wysjla za granice, i tyle go widzieli, bo co biedny teraz zrobi? a stalo sie tak bo za głosno jest po wywiadach. A ze Malbork nie wiedzial, to jasne, bo juz kiedys cos bylo ze zawiadomili prokurature 20 lat temu na kogos i ksiadz oberwal od ludzi, zaszczuli go i sie powiesil, choc wiele mu nie dokuczali, odwracal głowe na ulicy od niego, nie wytrzymal, wiec Malbork nie kryje, tu prawda, tu jest inny swiat
Kościelny
Kościelny 16.05.2019, 15:06
.....................Z OSTATNIEJ CHWILI...................Generał Sławoj Leszek który byle czego nie pije już spakowany i czeka na byle jaki rozkaz od byle kogo.
Parafianka
Parafianka 15.05.2019, 07:41
Ks. JAN JEST JEST TYLKO CZŁOWIEKIEM KTÓRY MA SWOJE SŁABOŚCI, ALE PRZEDEWSZYSTKIM JEST KAPŁANEM, KTÓRY NIGDY NIE POWIEDZIAŁ ILE MU SIE NALEŻY ZA UDZIELANE SAKRAMENTY CZĘSTO UDZIELA ICH ZA DARMO, NIE MA ŻADNEGO CENNIKA JAK INNI KSIĘŻA W MALBORKU. JEST CZŁOWIEKIEM UCZYNNYM I POMOCNYM I SZCZERYM. JAK BY WIEDZIAŁ ŻE TEN CZLOWIEK MA WYROK JAKO PEDOFIL TO NAPEWNO BY GO NIE WPUŚCIŁ DO NASZEJ PARAFI.
Kaśka
Kaśka 14.05.2019, 17:59
Jeśli już ktoś pisze tak aby obrazić ks.Jana to niech przynajmniej będzie na tyle odważny aby podpisać się prawdziwym imieniem i nazwiskiem.Tylko tchórze podpisują się anonimowo.Pozdrawiam
Kondzio
Kondzio 14.05.2019, 21:04 (odpowiedź do Kaśka)
Idz tam lepiej przynies co nieco swojemu wielebnemu... malo wiesz bo masz sutanne na oczach