Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chcemy odwołania starosty - bo jej nie ufamy. Oświadczenie Radnych Koalicyjnych.

Wnioskodawcy którzy najpierw współdecydowali o wyborze Sylwii Celmer na starostę sztumskiego teraz wyjaśniają, dlaczego chcą jej odwołania. Poniżej oświadczenie przesłane do naszej redakcji. Wniosek będzie rozpatrywany 17 maja podczas sesji Rady Powiatu Sztumskiego.

Oświadczenie Radnych Koalicyjnych Rady Powiatu Sztumskiego

W nawiązaniu do oświadczenia złożonego w trakcie Sesji Rady Powiatu w dniu 30 kwietnia 2019 roku, przez panią Starostę Sylwię Celmer, koalicyjna grupa radnych stanowczo stwierdza, że oświadczenie to zawiera w swej treści pomówienia, przywołuje nieprawdziwe fakty oraz w sposób emocjonalny próbuje manipulować opinią publiczną mając na celu wprowadzenie mieszkańców powiatu w błąd.

Chcielibyśmy również wyjaśnić, że złożony przez grupę radnych wniosek o odwołanie pani Starosty ze stanowiska wynika z dwóch przyczyn: naruszenia prawa przez panią Starostę oraz utraty zaufania radnych koalicyjnych.

Pani Celmer wprowadziła radnych koalicyjnych w błąd twierdząc, że zwolniła się w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Okazało się że do 01.02.2019r. była zatrudniona w Placówce Terenowej KRUS w Sztumie a zgodnie z art. 26 ust. 3 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym, który mówi: Członkostwa w zarządzie powiatu nie można łączyć z członkostwem w organie innej jednostki samorządu terytorialnego oraz z zatrudnieniem w administracji rządowej, a także z mandatem posła i senatora. Utrata członkostwa w zarządzie powiatu następuje w dniu wyboru lub zatrudnienia. – nie mogła łączyć obu stosunków zatrudnienia.

Pani Starosta nie tylko celowo wprowadziła nas w błąd, ale też przez brak decyzyjności i opieszałość zakłóciła działanie Starostwa przez co utraciła nasze zaufanie. Nie sposób wymienić wszystkich powodów przez które utraciliśmy zaufanie do pani Starosty, ale warto przytoczyć chociażby sprawę założenia spółki Karetki Polskie. Pani Starosta była przeciwna temu przedsięwzięciu. Wielokrotnie monitowaliśmy i ponaglaliśmy panią Celmer do wykonania Uchwały podjętej przez Radnych Powiatu Sztumskiego. Zarząd spółki Szpitale Polskie kilkakrotnie przyjeżdżał na spotkania, które kończyły się fiaskiem. Pani Starosta stawiała opory nawet wtedy, gdy nad szpitalem zawisła groźba utraty kontraktu oraz strajku pielęgniarek, które czuły się zaniepokojone zaistniałą sytuacją.

Na koniec chcieliśmy jeszcze nawiązać do pomówień kierowanych w naszą stronę przez panią Celmer. Jest to stała taktyka stosowana przez panią Starostę. 18 października 2018 roku, na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym, o zastraszanie oskarżała burmistrza Miasta i Gminy Sztum oraz związanych z nim radnych, a w lutym 2016 o zastraszanie i grożenie oskarżała radnego Miasta i Gminy Sztum. Żadnej sytuacji nigdy nie zgłosiła na policję ograniczając się do pomówień i szerzenia plotek. Mając na uwadze powyższe, uważamy, iż niezbędne jest odwołanie pani Celmer ze stanowiska Starosty Sztumskiego.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
denis
denis 14.05.2019, 11:41
A uzupełniając, wszyscy wiedzą, że W BS konto ma UP, jak i Zespół Szkół czyli placówki podległe Powiatowi.
bolek
bolek 14.05.2019, 11:32
bo jej nie ufają? a kto ma teraz tej koalicji zaufac jak sami swoją chcą wykopac? tylko układ dzierzgonski do nas przyszedł i mamy efekty, ciągle im coś nie pasuje w ramach własnej koalicji w której mają większośc i dalej źle. czego oni tak naprawde chcą?
denis
denis 14.05.2019, 11:29
A o to przepis: Radni powiatowi nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia swojego powiatu. Nie mogą też zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w jej prowadzeniu.
denis
denis 14.05.2019, 09:52
A co z mandatem Pani przewodniczącej ?
Bankowiec
Bankowiec 14.05.2019, 10:08 (odpowiedź do denis)
Pani Przewodnicząca nie straci mandatu radnej, to tylko wymysły pseudo starościny i jej towarzysza. Zgodnie z prawem nie ma zależności z wykonywaniem pracy.
JFK
JFK 16.05.2019, 10:25 (odpowiedź do Bankowiec)
odwal sie od kazia, wkoncu swój chłop, gołębie lubi
denis
denis 14.05.2019, 11:49 (odpowiedź do Bankowiec)
Zgodnie z prawem właśnie jest.
Młody Polak
Młody Polak 12.05.2019, 18:18
.......................wyborcy nie widzieli Jej jako radnej a jakimś cudem jacyś radni boczkiem od tyłu po cichu nocą jak to robi PIS - posadzili Panią na fotelu Starosty ! Jak, po co, dlaczego - tego logicznie wytłumaczyć się nie da. !
sztumski wyborca
sztumski wyborca 11.05.2019, 21:43
Uważałem i nadal uważam, że Pani Celmer nie powinna pełnić funkcji Starosty bo to są dla niej zbyt wysokie "progi". Natomiast treść tego oświadczenia świadczy o poziomie intelektualnym wnioskodawców, a użycie określenia, że pani Starosta "stawiała opory" rozbawiło mnie bardzo. Czyżby oświadczenie to redagowała pewna pani "polonistka"?? Ot taki poziom PIS-owskiego pospolitego ruszenia.
Mieszkaniec Sztumu
Mieszkaniec Sztumu 11.05.2019, 09:40
...............................no to do piątku 17.05.2019 i wynocha. To było do przewidzenia. Wstyd i żenada !
wyborca
wyborca 10.05.2019, 20:37
A ja mam pytanie co z tym układem sztumskim ma wspólnego Pani Grzegorzewska z Malborka?
Maniek
Maniek 10.05.2019, 15:50
.................a ja lubię takie grubsze, tłuste jak Sylwia.
Pracownik
Pracownik 10.05.2019, 15:33
Władza nie jest dla wszystkich.
Box
Box 10.05.2019, 12:56
Dziwne że tam gdzie się pojawia były burmistrz Dzierzgonia dochodzi do odwołań. W ZAZ w Sztumie odwołano wieloletnią dyrektorkę a ten pan był zastępcą, teraz chcą odwołania starosty a ten pan jest wice. Dziwne to naprawdę. I ciekawe o co tak naprawdę chodzi bo wątpię że o dobro mieszkańców
Kumpel Kazika
Kumpel Kazika 10.05.2019, 15:25 (odpowiedź do Box)
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o?
Obserwator Chojnowski
Obserwator Chojnowski 11.05.2019, 01:05 (odpowiedź do Kumpel Kazika)
To chodzi żeby oczyścić sobie szlak bo są ludzie którzy chcą sprawować godnie swoje stanowisko dlatego nie da nic się zro nic na lewo trzeba odwołać starostę wstawić swojego człowieka i będzie fabryka marzeń w nowej wsi