Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

XV Wiosenny Rajd Rowerowy w gminie Stare Pole

XV Wiosenny Rajd Rowerowy w gminie Stare Pole fot. GOKiS Stare Pole
Około 120 osób wzięło udział w jubileuszowym XV Wiosennym Rajdzie Rowerowym, jaki w minioną środę odbył się w gminie Stare Pole.

1 maja 2019 roku odbyła się jubileuszowa, XV edycja Wiosennego Rajdu Rowerowego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stare Pole p. Marka Szczypiora. Tegoroczne hasło sportowego wydarzenia brzmiało „Bliżej sportu – dalej od używek”. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Polu. Celem rajdu była nie tylko promocja zdrowego i aktywnego tryby życia, ale również zachęcenie całych rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu. 
Słoneczne, wiosenne przedpołudnie i zapowiedź dobrej pogody zgromadziły na stadionie sportowym w Starym Polu blisko 120 starszych i młodszych sympatyków aktywnego wypoczynku. Wiosenny rajd odbył się na dwóch trasach: trasa pierwsza o dystansie 23 km i trasa druga 10 km. Przed startem cyklistów na trasę, sierżant sztabowy Mateusz Grudzień zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania zasad i przepisów prawa ruchu drogowego oraz zachowania szczególnego bezpieczeństwa. 
Po dotarciu na metę uczestnicy rajdu wzięli udział w rodzinnym pikniku przy świetlicy wiejskiej w Kraszewie, gdzie na wszystkich czekały kiełbaski z grilla, ciasto przygotowane przez panie z sołectwa Kraszewo-Parwark, kawa, darmowe dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci oraz drobne upominki, których losowanie wzbudziło wiele emocji. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy znaczek rajdowy oraz dodatkowo dzieci i młodzież  zawieszki odblaskowe. 
Ponadto, zakończenie imprezy było doskonałą okazją do podziękowania funkcjonariuszom Policji w Starym Polu za cykl spotkań pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”, które od listopada 2018 roku do kwietnia br. odbywały się w świetlicach wiejskich na terenie gminy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, pozytywne emocje i wspaniałą zabawę podczas 15. Wiosennego Rajdu Rowerowego!!!

Informacja i foto: GOKiS Stare Pole

 

 

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.