Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Gaz pieprzowy w Szkole Podstawowej. Ewakuacja 257 osób.

Dzierzgoń: Gaz pieprzowy w Szkole Podstawowej. Ewakuacja 257 osób. fot. Facebook Ochotnicza Straż Pożarna w Żuławce Sztumskiej
Łącznie 5 uczniów trafiło do szpitali po rozpyleniu gazu pieprzowego w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu. Za incydent odpowiedzialni są dwaj uczniowie w wieku 13 i 14 lat. Sprawę „żartownisi” będzie rozpoznawał Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wczoraj dyżurny sztumskiej komendy otrzymał informację, że na terenie Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu został rozpylony gaz pieprzowy i co najmniej kilkunastu uczniów  potrzebuje pomocy lekarskiej. O zdarzeniu poinformował dyrektor placówki.

Do szkoły oprócz policjantów skierowane zostały załogi straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Będący na miejscu policjanci ustalili, że w budynku szkoły w jednej z toalet został rozpylony gaz, który rozszedł się po całym korytarzu. Winnym rozpylenia gazu pieprzowego okazali  się dwaj chłopcy w wieku  13 i 14 lat. W związku z zaistniałą sytuacją i zagrożeniem dla życia i zdrowia osób przeprowadzona została ewakuacja 257 osób (informacja podana przez KP PSP Sztum) - uczniów i nauczycieli z budynku, a strażacy dokonali również sprawdzenia i przewietrzenia obiektu. Osobom, które uskarżały się na dolegliwości oczu i dróg oddechowych została udzielona pomoc medyczna. W sumie w wyniku zajścia na terenie szkoły, do pobliskich szpitali na dalsze leczenie zabrano pięciu uczniów z objawami zatrucia. Policjanci zabezpieczyli pojemnik z gazem oraz monitoring.

Sprawę „żartownisi” będzie rozpoznawał teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich. Za sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jin
Jin 29.03.2019, 20:28
Ukarać, najlepiej ze 300 godz. prac społecznych (zamiatanie ulic). Tak dla przykładu, dla innych gówniarzy, którzy chcieliby się wykazać swoją głupotą.