Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Sukces uczniów II LO w etapie powiatowym „XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”

Malbork: Sukces uczniów II LO w etapie powiatowym „XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” fot. II LO/ Rafał Łakomy
Uczniowie malborskiej szkoły wygrali w etapie powiatowym „XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Eliminacje rozgrywały się na terenie I LO. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich i wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego. Kajetan Biernacki z klasy 3c zajął I miejsce po dogrywce z reprezentantem I LO Jankiem Zapolskim, a Patrycja Janowicz zajęła III miejsce.

Szkołę reprezentowali także:

  • Julia Gurak z kl. 2a, Radosław Szpura z kl. 1d oraz Nikola Furmańska, Jakub Szczepański i Filip Tkaczyk z klasy 1a.

Zmagania nie były łatwe, gdyż konkurs obejmował problematykę z zakresu:wiedzy o administracji publicznej, wiadomości o województwie pomorskim oraz wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw. Opiekę merytoryczną sprawowała Anna Jaszkowska.

Gratulujemy i Trzymamy kciuki w dalszych eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, w którym powiat nasz będą reprezentować uczniowie naszej szkoły.

Info i foto: II LO/ Rafał Łakomy

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.