Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Urlop na pięknej plaży? Jedź do Krynicy Morskiej

Urlop na pięknej plaży? Jedź do Krynicy Morskiej fot. Urlop na pięknej plaży? Jedź do Krynicy Morskiej
Krynica Morska to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wakacyjnej mapie Polski. Przyciąga również weekendowych turystów, a ilość atrakcji oraz bogactwo natury i fenomen położenia geograficznego sprawiają, że wiele osób chce tam pojechać i co najważniejsze po prostu tam wraca. Zobacz, co warto zobaczyć, odpoczywając na Mierzei Wiślanej.

Krynica Morska - natura i nowoczesność

Niewątpliwie kultowym miejscem Mierzei Wiślanej jest właśnie Krynica Morska. To kurort, który swoją historię rozpoczął w XIII wieku, a w XIX i w początkach XX swoją popularnością dorównywał Sopotowi. Przyciąga oczywiście plaża, port morski i przystanie, Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. Poza tym oczywiście szereg atrakcji, które sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu dokładnie to, czego szuka.

Popularność Krynica Morska zawdzięcza przede wszystkim swojemu położeniu. Także połączenia żeglugowe z Elbląga czy Fromborka są świetnym pretekstem, by ten kurort zobaczyć. Poza tym kusi oczywiście niespotykana nigdzie natura, a cały obszar lądowy Krynicy Morskiej należy do Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Dlatego właśnie to mekka wszystkich tych, którzy urlop lubią spędzać na plaży, wystawiając ciało na ciepłe promienie słońca i przyjemną bryzę. To piękne piastki w Krynicy Morskiej przyciągają najmocniej. Poza tym to również cały szereg atrakcji, których w miejscowości i w charakterystycznym regionie po prostu nie brakuje. Krynica Morska kusi wszystkich miłośników sportów wodnych. Miejscowy port z dwiema przystaniami jest niezwykle urokliwy. To właśnie tutaj w sezonie organizuje się cały szereg różnych regat, które przyciągają amatorów i zawodowców sportów wodnych. Poza tym warto wejść na latarnię morską, która gwarantuje fantastyczne widoki na Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany oraz nieodległy Frombork.

Tereny do zdobycia

Sama Krynica Morska jest niezwykle atrakcyjną miejscowością. Na turystów czekają różnego rodzaju imprezy, które sprawiają, że urlop na długo pozostanie w pamięci. Ze względu na swoje położenie Krynica staje się również świetnym punktem wypadowym. Poza wspomnianym Elblągiem czy Fromborkiem warto wybrać się również do pobliskich Piasków – ostatniej miejscowości przed granicą z Rosją. Tu poza jedną z najpiękniejszych plaż znajduje się również największa stała wydma w Europie – Wielbłądzi Garb. To miejsce to również najwyższy szczyt na Mierzei Wiślanej, który liczy aż 49,5 metrów. W pobliżu Krynicy znajduje się również słynna Skarpa, z wierzchołka której oglądać można charakterystyczne dla polskich plaż ptaki: kormorany oraz żurawie.

Krynica Morska to kurort z tradycją, który w doskonały sposób wprowadza nowoczesność. Popularność miejscowości przyniosła na przykład ulica Teleexpressu. To główna arteria, która jest niezwykle piękna, a zabytkowe wille są historią poprzedniej epoki. Wiele z nich pochodzi z początków XX wieku. Poza tym w okolicach znajduje się szereg miejsc edukacyjnych  takich jak na przykład Muzeum Bursztynnictwa w Stegnie. Ta placówka jest również organizatorem znanych mistrzostw świata w poławianiu bursztynu. Samo zwiedzanie ekspozycji jest bardzo ciekawą lekcją, bo świat zatopiony w małej kropli staje się niezwykle atrakcyjny. W Kątach Rybackich znajduje się natomiast Muzeum Zalewu Wiślanego, które przybliża historię żeglugi i rybołówstwa. W tej niewielkiej miejscowości warto również zobaczyć rezerwat ornitologiczny o powierzchni prawie 11 hektarów, chroniący m.in. kormorany i czaple. To jedna z największych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju. Miłośnicy historii powinni wybrać się również do Państwowego Muzeum Stutthof. To pozostałości nazistowskiego obozu koncentracyjnego, działającego na tych terenach w czasie II wojny światowej od 1939 do 1945 roku. Obok świadectw, dokumentów i filmów warto zatrzymać się na chwilę.

Najlepsze noclegi w Krynicy Morskiej

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje, czy też na weekend niezwykle ważnym dylematem będzie atrakcyjny nocleg. Krynica Morska to niezwykle bogata oferta dostosowana do potrzeb różnych klientów. Tu odpowiednie miejsca znajdą ci, którzy szukają tanich pokoi, jak i ci, których interesują noclegi z basenem w Krynicy Morskiej. Szeroka rozpiętość propozycji jest również związana z cenami oraz komfortem odpoczywania. Wiele osób ceni ciszę i spokój, ale wielu też wybiera propozycje, które pozwalają nie tylko przenocować, ale również poddać się na przykład modnym zabiegom SPA. Na Mierzei Wiślanej niezwykle popularne są również apartamentowce. To propozycja zarówno dla tych, którzy decydują się na zakup mieszkania w ulubionym miejscu, jak i dla tych, którzy szukają ciekawej lokaty kapitału i w momencie, kiedy nie korzystają, to je po prostu wynajmują. Ilość możliwości noclegowych w Krynicy Morskiej jest tak duża, że każdy bez problemu znajdzie idealne miejsce. Najczęściej również będzie tam wracać, ponieważ Mierzeja Wiślana to jeden z najciekawszych terenów zarówno dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i dla tych, którzy cenią relaks w bliskim kontakcie z naturą.

Urlop na pięknej plaży? Jedź do Krynicy Morskiej
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.