Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poświąteczny raport malborskich służb mundurowych

Boże Narodzenie za nami - święta w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali na miejscu 8 kolizji drogowych oraz zatrzymali jednego kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu.

Raport policji

Od piątku 21 grudnia 2018 roku do środy 26 grudnia 2018 roku na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania pn. "Bezpieczny weekend-Boże Narodzenie". Na drogach powiatu malborskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali na miejscu 8 kolizji drogowych oraz zatrzymali jednego kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu.


W dniach od 24 do 26 grudnia br. policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi m.in. zakłócania porządku publicznego, ciszy nocnej, nieporozumieniami rodzinnymi. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni do Pogotowia Socjalnego w Elblągu.

asp. Katarzyna Marczyk - KPP Malbork

 

Raport straży pożarnej

 

 

Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 17.12.2018 r. do 23.12.2018 r. zanotowano:

Miejscowe zagrożenia

Pożary

Alarmy fałszywe

Razem

Ogółem w 2018 r.

MZ

P

AF

Razem

6

8

0

14

536

259

49

844

 

 

Miejscowe Zagrożenia: 2x plama oleju po kolizji, wypadek drogowy, zablokowana winda, plama oleju na chodniku i jezdni, powalone drzewo na drodze.

 

Pożar: 2x sadza w przewodzie kominowym, 2x budynek jednorodzinny, 4x pożar śmietnika.

 

 

Dnia 20.12.2018 o godz. 15:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego w miej. Lisewo Malborskie.

Po dojeździe zastępów GLBARt i GBA 2,5/16 z JRG Malbork i SRt z OSP Lisewo do miejsca zdarzenia. Zastano samochód osobowy Mercedes, który znajduje się w przydrożnym rowie. Jedna osoba poszkodowana w pojeździe, to kierująca pojazdem. .Brak innych osób w pojeździe. Dojazd patrolu Policji na miejscu zdarzenia.

Działania polegały na – Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatora w rozbitym pojeździe. Udzielenie kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej (założenie kołnierza, opatrzenie rany czoła i prawej dłoni, wsparcie psychiczne, termoizolacja). Przyjazd na miejsce zdarzenia ZRM. Przekazanie osoby poszkodowanej dla ratownictwa medycznego. Wypisanie karty kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowaną ZRM zabrał do pobliskiego szpitala. Pisemne przekazanie miejsca zdarzenia patrolowi Policji. Uszkodzony pojazd pozostaje w rowie nie utrudniając ruchu kołowego. Zakończenie działań.

W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Lisewo

Czas trwania akcji: 1godz. 25 min.

 

 

 

 

 

Dnia 21.12.2018 o godz. 18:16 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miej. Dąbrowa 59.

Po dojeździe zastępów GBA i GCBA z OSP Lichnowy do miejsca zdarzenia zastano pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jednokondygnacyjnego z poddaszem o konstrukcji drewnianej. Dach pokryty eternitem. Ogniem objęty cały budynek. Z relacji świadków wynika,że wewnątrz obiektu może znajdować się lokatorka domu. Dojazd do miejsca zdarzenia zastępów z JRG Tczew (GCBA)i z JRG Malbork (GBA, SCD-37 i GCBA). Dojazd policji i zablokowanie ruchu na drodze. Dojazd ZRM na miejsce zdarzenia.

Działania polegały na – Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączenie dostawy prądu do miejscowości przez ZE. Wejście do budynku 3 rot ratowników w aparatach OUO i podanie 3 prądów wody wewnątrz obiektu. Wyniesienie w bezpieczne miejsce dwóch butli 11 kg. propan-butan i schładzanie ich prądem wody. Jednoczesne przeszukiwanie przy użyciu kamery termowizyjnej pomieszczeń objętych pożarem. 1 rota ratowników z zewnątrz podaje 1 prąd wody na palący się dach. Sukcesywny dojazd zastępów z OSP Miłoradz (GBA i GCBA), OSP Szymankowo(GBA), OSP Lisewo Malborskie (SRT) oraz OSP Pordenowo (SLRt) i sprawienie 2 linii zaopatrzenia wodnego z pobliskich hydrantów. Oświetlenie miejsca zdarzenia. Lokalizacja pożaru. Oddymianie pomieszczeń przy użyciu 2-óch agregatów. Dojazd Z-cy Komendanta Powiatowego PSP w Malborku oraz oficera operacyjnego. Dojazd ZE do miejsca zdarzenia i odcięcie linii elektrycznej do budynku. Dojazd wójta gm. Lichnowy. Dogaszanie pogorzeliska z jednoczesnym przeszukiwaniem 6 pomieszczeń budynku. Odnalezienie ciała osoby znajdującej się wewnątrz budynku w pomieszczeniu kuchni w pobliżu drzwi wejściowych. Osoba poszkodowana leżała na plecach skierowana głową w głąb pomieszczenia. Zabezpieczenie i oznakowanie miejsca, w którym znajduje się ciało. Odstąpienie od kpp przez ZRM ze względu na zwęglenie zwłok. Sukcesywne oddysponowanie zastępów do jednostek: OSP Szymankowo, OSP Pordenowo i JRG Tczew. Dojazd prokuratora i techników policyjnych. Od dysponowanie zastępu GBA i SCD-37 JRG Malbork do jednostki. Dojazd pracowników zakładu pogrzebowego i zabranie zwłok. Ponowne szczegółowe przeszukanie pogorzeliska, dokonanie prac rozbiórkowych elementów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Od dysponowanie pozostałych zastępów z JRG Malbork. Na miejscu pozostają 2 zastępy z OSP Lichnowy. Po powrocie zastępu GBA z JRG Malbork do jednostki w wyniku prowadzonych działań gaśniczych jeden z ratowników doznał poparzenia lewego ramienia i lewego policzka. Ratownik był umundurowany kompletnie( ubranie specjalne, rękawice specjalne, kominiarka, buty strażackie, hełm strażacki, bielizna termoaktywna oraz posiadał sprzęt ochrony układu oddechowego). Do KP PSP Malbork zadysponowano zastęp ZRM, który udzielił ratownikowi kpp. Powiadomienie SKKW w Gdańsku oraz z-cy Komendanta PSP Malbork i dowódcy JRG Malbork o zaistniałym zdarzeniu. Ratownik pozostał na służbie. Pisemne przekazanie miejsca objętego działaniem ratowniczym członkowi rodziny. Zakończenie działań przez OSP Lichnowy i powrót do remizy..

W zdarzeniu udział brały: 3 zastępy z JRG Malbork, 2 zastępy z JRG Tczew, i 2 zastępy z OSP Miłoradz, 2 zastępy z OSP Lichnowy, 1 zastęp z OSP Szymankowo, 1 zastęp z OSP Lisewo, 1 zastęp z OSP Pordenowo.

Czas trwania akcji: 6 godz. 44 min.

 

mł. bryg. Robert Licznerski

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.