Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Europejscy dziennikarze z wizytą w Muzeum Miasta Malborka

Europejscy dziennikarze z wizytą w Muzeum Miasta Malborka fot. 82-200.pl
23 listopada, w ramach projektu Akademia Solidarności, w Muzeum Miasta Malborka odbyła się wizyta studyjna młodych dziennikarzy z Węgier, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Podczas pobytu w muzeum goście zapoznali się z wystawą "Miasto Ludzi-Ludzie Miasta". Wpisała się ona doskonale w temat realizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności projektu, jakim w tym roku jest "Pogranicze". Dziennikarze wzięli udział w kilkugodzinnych warsztatach prowadzonych przez dr Aleksandrę Paprot-Wielopolską z wrocławskiego Centrum Historii "Zajezdnia". Na zakończenie wizyty wszyscy namalowali swoje pamiątkowe flizy, które powiększą muzealną "fajansową ścianę". 

Akademia Solidarności ECS to projekt, podczas którego młodzi ludzie poznają miejsca związane ze społeczno-polityczną transformacją, która miała miejsce w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dzisiejsza wizyta w Muzeum Miasta Malborka była poprzedzona dwudniowym zwiedzaniem Żuław i poznawaniem historii i kultury regionu. Młodzi dziennikarze zobaczyli m.in. domy podcieniowe, cmentarze mennonickie, odwiedzili Żuławski Park Historyczny, Dawną Wozownię w Miłoradzu oraz cerkiew w Cyganku. 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.