Wydanie nr 342/2023, Piątek 8.12.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak dobrze oddać głos w wyborach samorządowych 2018?

Wybory samorządowe odbędą się już w tę niedzielę, 21 października. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 do godz. 21. W wyborach samorządowych wybierać będziemy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych rad gmin, radnych rad powiatowych i radnych sejmiku wojewódzkiego.

W wyborach samorządowych wybierać będziemy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych rad gmin, radnych rad powiatowych i radnych sejmiku wojewódzkiego.

WYBÓR WÓJTA, BURMISTRZA, PREZYDENTA MIASTA

Karta do głosowania zawiera nazwiska kandydatów na różowym tle. Pod każdym nazwiskiem znajduje się skrót nazwy komitetu wyborczego kandydata, a niekiedy symbol graficzny komitetu, o ile komitet ma taki symbol. Głosuje się stawiając znak X w kratce przy nazwisku TYLKO JEDNEGO kandydata.

Znak X to co najmniej 2 linie przecinające się w obrębie kratki. Instrukcje głosowania znajdują się na dole karty.

WYBÓR RADY GMINY DO 20 TYS. MIESZKAŃCÓW

Podobnie będzie wyglądała karta do głosowania w wyborach do rady gminy do 20 tys. mieszkańców. Tu nazwiska kandydatów będą na szarym tle. Głosuje się stawiając znak X w kratce przy nazwisku TYLKO JEDNEGO kandydata.

WYBÓR DO RADY GMINY POWYŻEJ 20 TYS. MIESZKAŃCÓW

Karta w wyborach do rady gminy powyżej 20 tys. mieszkańców ma inny układ. Znajdujemy listę kandydatów, na którą chce się zagłosować i stawiamy znak X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata WYŁĄCZNIE na tej liście. Jeżeli postawi się znak X na więcej, niż jednej liście kandydatów - nasz głos BĘDZIE NIEWAŻNY.

WYBÓR DO RADY POWIATU

Karta do głosowania w wyborach do rady powiatu zawiera nazwiska kandydatów na żółtym tle. Znajdujemy listę kandydatów, na którą chce się zagłosować i oddajemy głos stawiając znak X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata WYŁĄCZNIE na tej liście. Jeżeli postawi się znak X na więcej, niż jednej liście kandydatów - nasz głos BĘDZIE NIEWAŻNY.

WYBÓR DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA

Podobne zasady głosowania obowiązują w wyborach do sejmiku województwa. Wybieramy listę z nazwiskami kandydatów na niebieskim tle, a następnie kandydata, na którego chcemy oddać głos.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.