Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie imprezy „Żuławy w Rytmie Disco”. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Podsumowanie imprezy „Żuławy w Rytmie Disco”. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych fot. Policja
Nastolatki miały przy sobie narkotyki. Pościg za pijanym kierowcą. Nie miał prawa jazdy.

 

 

Policja:

 

W sobotę 14 lipca 2018 policjanci z malborskiej komendy i komisariatu w Nowym Stawie wspólnie z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji w Gdańsku  zabezpieczali imprezę „Żuławy w rytmie disco”.
 

Podczas wykonywania swoich obowiązków na terenie Nowego Stawu policjanci zauważyli na jednej z ulic fiata seicento poruszającego się od lewej do prawej strony drogi. Kiedy mundurowi próbowali zatrzymać pojazd do kontroli kierujący zaczął uciekać uliczkami miasta. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Kierującym był 40-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu go w systemach policyjnych okazało się, że nie ma prawa jazdy. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie, a jego pojazd został odholowany. 40-latek usłyszał już zarzuty. Za niezatrzymanie pojazdu do kontroli i prowadzenie go w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.W tym samym czasie inny patrol zauważył dwie nastolatki, które na widok funkcjonariuszy zaczęły nerwowo się zachowywać. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli u 16 i 17-latki dwa zawiniątka, jedno z zielonym suszem, a drugie z białym proszkiem. Policjanci zrobili wstępne badania narkotestem, które wykazały, że było to 3,35 grama marihuany i 0,72 grama amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających 17-latce grozi do 3 
lat pozbawienia wolności, a 16-latką zajmie się Sąd Rodzinny.

W niedzielę 15 lipca 2018 roku w miejscowości Kapustowo kierujący pojazdem m-ki Land Rover nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu marki Renault. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń. Po badaniu trzeźwości okazało się, że kierowca land rovera miał prawie 2 promile alkoholu w wydychany powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym kierowca odpowie jeszcze za popełnione wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

-- 
mł.asp.Sylwia Kowalewska

 

Straż pożarna:

 

Dnia 11.07.2018 o godz. 12:42 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze węgla w dwóch wagonach towarowych.

Po dojeździe zastępów GBA i GCBA z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar rozdrobnionego węgla w dwóch wagonach towarowych(o łącznej masie 120 ton). Wagony przestawiono na bocznicę, brak zagrożenia dla składu. Dopływ prądu do trakcji odłączony.

Działania ratowników polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Rozwinięcie linii gaśniczej (W-52) i podanie dwóch prądów wody na palący się węgiel. Lokalizacja pożaru. Ugaszenie pożaru. Podano prąd piany ciężkiej na dwa wagony towarowe, w celu ułożenia poduszki odcinającej dopływ tlenu by zapobiec ponownemu samozapłonowi węgla. Przekazanie miejsca objętego działaniem ratowniczo-gaśniczym pracownikowi PKP. Zakończenie działań i powrót do jednostki..

W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork

Czas trwania akcji: 1 godz. 17 min.

 

Dnia 12.07.2018 o godz. 14:35 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego.

Po dojeździe zastępów GLBARt i GBA 2,5/16 z JRG Malbork i SRt z OSP Lisewo Malborskie do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy VW JETTA po dachowaniu poza pasem jezdni (teren pola uprawnego). Pojazdem kierowała kobieta, która znajduje się poza pojazdem przytomna z zachowanym kontaktem logicznym. Brak ZRM na miejscu zdarzenia.

Działania ratowników polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Udzielenie pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Przyjazd na miejsce zdarzenia Policji oraz ZRM. Przekazanie osoby poszkodowanej ZRM. Wypisanie karty kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zakończenie działań przez zastępy z JRG Malbork i od dysponowanie ich do jednostki. Dojazd technika policyjnego i lawety. Na miejscu pozostaje zastęp OSP w celu usunięcia resztek powypadkowych, sorpcji plamy oleju napędowego i pomocy przy załadunku uszkodzonego pojazdu na lawetę. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

W zdarzeniu brał udział: 2 zastęp z JRG Malbork, oraz OSP Lisewo Malborskie.

Czas trwania akcji: 1 godz. 25 min.

 

Dnia 15.07.2018 o godz. 15:57 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w Gnojewie.
Po dojeździe zastępów GBA 2,5/16 i GLBARt 1/12,5 z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano na drodze krajowej nr 22 samochód osobowy marki Fiat, który uderzył w przydrożną lampę oświetleniową. Auto znajdowało się na poboczu drogi. Kierujący pojazdem pod opieką ZRM. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, sprawdzeniu uszkodzonej lamy oświetleniowej przy użyciu detektora napięcia, sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i dyspergentu. Po dojeździe zastępu GBA 2,5/16 z OSP Miłoradz pomoc przy załadunku rozbitego samochodu na lawetę.
W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Malbork, 1 zastęp OSP Miłoradz
Czas trwania interwencji: 1 godz. 27 min.

 

Pozostałe zdarzenia to:
Pożary: pożar śmietnika, pożar snopka siana.
Miejscowe Zagrożenia: 7 x gniazdo owadów błonkoskrzydłych, nadłamany konar drzewa, kot na drzewie, pomoc Policji, zalana piwnica, tlenek węgla, wypadek drogowy, pomoc ZRM.
Alarm fałszywy: Brak

 

ogn. Pomianowski Łukasz

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.