Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar samochodu osobowego i dwa wypadki. Malborscy mundurowi podsumowali miniony weekend

Pożar samochodu osobowego i dwa wypadki. Malborscy mundurowi podsumowali miniony weekend fot. KP PSP Malbork
Od piątku do niedzieli (06-08 lipca 2018 roku) na drogach powiatu malborskiego doszło do dwóch wypadków w których 7 osób zostało rannych i jednego pożaru samochodu osobowego w Malborku przy ul. Zacisznej.

 

Policja

Od piątku do niedzieli (06-08 lipca 2018 roku) na drogach powiatu  malborskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których 7 osób  zostało rannych. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę (7 lipca 2018  roku) około godziny 16.35 na ulicy Głowackiego w Malborku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Volkswagen Polo nie  zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył pojazdu marki Renault  Scienic. W wyniku zderzenia 6 osób zostało przewiezionych do szpitala.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 

Z soboty na niedzielę (7/8 lipca br.)  około godziny 1-ej na ulicy Głowackiego w Malborku doszło do potrącenia.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy idąc lewą stroną pobocza wtargnął  pod prawidłowo jadący w kierunku Sztumu pojazd marki Volvo. W wyniku 
zdarzenia pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci  szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. W dniach 7 i 8 lipca br. policjanci przeprowadzili na drogach powiatu malborskiego  działania pn .„Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie  zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania  ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie  za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności  używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.  Funkcjonariusze ujawnili 12 kierowców, którzy nie stosowali się do  ograniczeń prędkości oraz 3 kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów  bezpieczeństwa.


asp. Katarzyna Marczyk 
Komenda Powiatowa Policji w Malborku 

 

Straż pożarna:

 

Dnia 07.07.2018 o godz. 16:37 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w Malborku przy ul. Głowackiego (DK-55).
Po dojeździe zastępów  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych (Renault Scenic oraz VW Polo). Pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu. Na poboczu drogi znajdował się mężczyzna, uczestnik wypadku, uskarżający się na ból klatki piersiowej.  W pojeździe Renault Scenic znajdowała się 84 letnia kobieta, pozostali poszkodowani opuścili pojazdy o własnych siłach. Łącznie w obu pojazdach podróżowało 6 osób, wszystkie wymagały pomocy medycznej.
Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie. Pomoc w transporcie poszkodowanego do karetki. Zadysponowanie i przyjazd OSP Stogi do miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Wprowadzenie ruchu wahadłowego. Usunięcie resztek powypadkowych i sorpcja płynów eksploatacyjnych. Zakończenie działań i powrót do jednostek macierzystych.
W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Stogi
Czas trwania akcji: 1 godz. 05 min.

Dnia 08.07.2018 o godz. 03:53 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Malborku przy ul. Zacisznej.
Po dojeździe zastępu  z JRG Malbork zastano pożar samochodu osobowego marki Mercedes CLS zaparkowany przy drodze osiedlowej. Pożarem objęty był przedział silnikowy samochodu. Właściciel pojazdu oraz patrol Policji na miejscu zdarzenia.
Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na komorę silnika i ugaszenie pożaru. Następnie przeszukanie i kontrola pojazdu. Przekazanie mienia objętego działaniem gaśniczym właścicielowi. Zakończenie działań i powrót do jednostki.
W zdarzeniu brał udział:  1 zastęp z JRG Malbork.
Czas trwania akcji: 54 min.

Inne miejscowe zdarzenia to:

Pożary: 2x pożar śmietnika, 3x pożar trawy, pożar śmieci, pożar lodówki, pożar samochodu osobowego.
Miejscowe Zagrożenia: 9 x gniazdo owadów błonkoskrzydłych, kolizja 2 aut osobowych, 2x pomoc policji, wypadek drogowy.
Alarm fałszywy: Brak

mł. bryg. mgr Janusz Leszczewski. 
Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.