Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Największe w Polsce nocne bieganie po lotnisku, czyli SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT

Największe w Polsce nocne bieganie po lotnisku, czyli SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT fot. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
W miniony weekend, nocą z soboty na niedzielę, gdańskie lotnisko przeżyło prawdziwe oblężenie biegaczy. Pierwszy raz w historii funkcjonujących polskich lotnisk cywilnych, tego typu impreza odbyła się na tak dużą skalę.

W zaledwie kilka godzin od momentu uruchomienia systemu rezerwacyjnego, wszystkie pakiety startowe w liczbie aż 2.000 tysięcy sztuk zostały wykupione. Dotychczas liczba startujących na działających lotniskach cywilny ograniczana była do 1000 uczestników, jednak w Gdańsku liczba ta została zwiększona dwukrotnie.

„Tego typu impreza dla nas, jako lotniska była nowością, jej skala również była czymś nowym dla organizatora biegu. Będąc bogatsi o doświadczenia z tej nocy, jednego jesteśmy pewni. W przyszłym roku możemy zorganizować taki bieg nawet na 5.000 tysięcy osób. Oczywiście pewne kwestie organizacyjne będziemy mogli usprawnić, a pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Pamiętajmy, że działamy na żywym organizmie – jako funkcjonujące lotnisko, musimy dostosować się do lądujących i startujących samolotów, które mają czasem również swoje opóźnienia. Niemniej pokazaliśmy, że można zorganizować taki bieg dla 2000 osób i w Gdańsku damy radę zorganizować go również dla 5000.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zaraz po wylądowaniu ostatniego samolotu Wizz Air z Kolonii o godzinie 01:01 lotnisko zostało formalnie zamknięte aż do godziny 3 w nocy, po której to godzinie rozpocząć się miały kolejne operacje lotnicze.

Wszyscy biegacze, po rejestracji otrzymali „karty pokładowe” uprawniające ich do wstępu do strefy zastrzeżonej lotniska. Po przejściu przez standardową kontrolę bezpieczeństwa udali się do hali odlotów, gdzie tak jak na co dzień pasażerowie, oczekiwali na otwarcie bramek (gate) umożliwiających wejście na płytę lotniska. Tam wśród najróżniejszego rodzaju pojazdów lotniskowych oraz zaparkowanych nieopodal samolotów odbyła się rozgrzewka.

Po starcie uczestnicy wbiegli na drogę kołowania biegnącą wzdłuż drogi startowej, aby później przebiec samą drogą startową. Jako główne punkty orientacyjne na trasie ustawione zostały samoloty linii Wizz Air oraz wozy lotniskowej straży pożarnej.

Zgodnie z wszelkimi zasadami biegów na odcinku 5 kilometrów, czas każdego z zawodników był rejestrowany. Najszybszy zawodnik pokonał dystans w czasie 00:16:15, natomiast ostatni biegacz do mety dotarł w 00:53:28.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

Info i foto :  Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.