Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadek ciężarówki i osobówki na DK22 w Gnojewie. Jedna osoba ranna. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Wypadek ciężarówki i osobówki na DK22 w Gnojewie. Jedna osoba ranna. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych fot. PSP Malbork, TvMalbork.pl
64-letni mężczyzna trafił do szpitala po wypadku, do którego w sobotę (2 czerwca br.) przed południem doszło na drodze krajowej nr 22 w Gnojewie. Malborskie służby mundurowe przybliżyły najważniejsze działania minionego tygodnia.

Raport Straż Pożarna

Dnia 01.06.2018 w wyniku przejścia frontu burzowego przez teren powiatu malborskiego interweniowaliśmy 4 razy, jednym ze zdarzeń było powalone drzewo  na linie energetyczna oraz zaparkowany samochód osobowy w miejscowości Świerki. Podczas tych zdarzeń nie było osób poszkodowanych.

 

Dnia 02.06.2018 o godz. 10:09 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym w miejscowości Gnojewo na DK 22.


Po dojeździe zastępu OSP Stogi na miejsce zdarzenia, zastano na DK nr 22 zdarzenia drogowe z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego, pojazdy zastano w oddaleniu od siebie około 150m i pozostają na obu pasach DK. Trzy osoby poszkodowane z nielicznymi urazami przeciążeniowymi opuściły pojazd osobowy o własnych siłach (przytomne, w kontakcie logicznym zachowanym). Uszkodzenie, rozszczelnienie i wyciek oleju hydraulicznego w samochodzie ciężarowym. Plama oleju o długości 6m. i szerokości 3m. Policja na miejscu zdarzenia.
Działania strażaków polegały na: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym. Dojazd zastępów GBA 2,5/16 i GLBARt 1/1,3 z JRG Malbork do miejsca zdarzenia. Wstrzymanie ruchu kołowego w obu kierunkach.  Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dojazd na miejsce zdarzenia ZRM. Przekazanie poszkodowanych dla ZRM (dwie osoby odmówiły hospitalizacji i transportu do szpitala). Gromadzenie wyciekającego oleju hydraulicznego do plastikowej beczki, następnie uszczelnienie zbiornika pastą uszczelniającą oraz sorpcja plamy oleju wokół pojazdu ciężarowego. Wyznaczenie objazdu przez Policję. Oddysponowanie OSP Stogi do zabezpieczenia miasta Malbork oraz zadysponowanie OSP Miłoradz i OSP Kończewice do miejsca zdarzenia w celu dowozu dodatkowego sorbentu. Oddysponowanie JRG Malbork do jednostki. Sorpcja i neutralizacja rozlanych płynów eksploatacyjnych. Usunięcie z jezdni resztek powypadkowych. Pojazdy zostały zabezpieczone i zabrane przez właścicieli. Zakończenie działań i powrót do jednostek macierzystych.
 W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork, 1 zastęp z OSP Stogi, 1 zastęp z OSP Miłoradz, 1 zastęp z OSP Kończewice
Czas trwania akcji: 55 min.

Dnia 03.06.2018 o godz. 18:59 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze garażu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Nowa Wieś ul. Chabrowa 5.


Po dojeździe zastępów GBA 2,5/16, GCBA 5/32  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano silne zadymienie w garażu budynku jednorodzinnego. Brak osób poszkodowanych. Właściciel na miejscu oraz patrol policji. Dopływ energii elektrycznej oraz gazu do budynku odłączony.Działania strażaków polegały na: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wejście i podanie przez ratowników jednego prądu wody W-52 na palący się bojler oraz styropian na suficie w pomieszczeniu kotłowni. Lokalizacja i ugaszenie pożaru. Zerwanie nadpalonego styropianu z sufitu.  Przeszukanie pomieszczenia, przewietrzenie i oddymienie przy użyciu wentylatora. Kontrola obecności tlenku węgla przy użyciu urządzenia pomiarowego MultiPro, urządzenie nie wykazało obecności tlenku węgla. Przekazanie miejsca zdarzenia właścicielce. Zakończenie działań i powrót do jednostki.
W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork
Czas trwania akcji: 44 min.

Pożary: 2x pożary śmietnika,  2 x pożar trawy, snopek słomy na polu, pożar kotłowni w budynku mieszkalnym.
Miejscowe Zagrożenia: 2 x wypadek drogowy, kolizja drogowa, 2x pomiar tlenku węgla w mieszkaniu, podejrzenie zwłok w Nogacie, gniazdo os, 2x rój pszczół, 3 x powalone drzewo na drodze,  nadłamany konary na drodze, zabezpieczenie lądowania LPR.

 

Raport Policji

Szczegółowych informacji dotyczących najważniejszych zdarzeń ostatnich dni udzielili: - mł. asp. Sylwia Kowalewska KPP w Malborku.

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca TIR
Kierowca TIR 05.06.2018, 08:41
......................potrzeba jest więcej nieoznakowanych samochodów policyjnych !