Wydanie nr 173/2024, Piątek 21.06.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowe warsztaty i wielkie maszyny przyciągały na dniu otwartym ZSZ w Barlewiczkach

Nowe warsztaty i wielkie maszyny przyciągały na dniu otwartym ZSZ w… fot. W. Mocny
Tradycyjnie dyrekcja i nauczyciele Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach zaprosili wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkoły i jego główną atrakcję - „Piknik technologiczny”. W tym roku pierwszy raz udostępniono podwoje budynku nowych pracowni technicznych szkoły. Trzeba przyznać, że prezentowały się rewelacyjnie.

Piknik odbył się w ostatni czwartek, 17 maja. Przybyło wielu gimnazjalistów, a także młodzież, która chciałby kontynuować naukę w tutejszych szkołach zawodowych. Była to też okazja do spotkań z przedstawicielami firm i instytucji związanych z oświatą.

Skoro dzień otwarty, to nie mogło zabraknąć pokazów sal lekcyjnych, pracowni komputerowych, czy robotyki. Wszędzie tam na przyszłych uczniów czekali nauczyciele, którzy omawiali dane specjalności.

 

Specjalny punkt programu poświęcono na prezentację zrealizowanego programu Erasmus w ramach, którego organizowane są wyjazdy na praktyki zagraniczne uczniów szkoły. Uczniowie mogli także korzystać ze specjalnie na ten dzień sprowadzonych pojazdów rolniczych. W ruch szły zatem głośne quady i traktory. Nie trzeba dodawać, że te atrakcje bardzo się spodobały.

Z piknikiem technologicznym zbiegł się także Konwent Starostów, który tym razem zorganizowano w sali restauracyjnej Zakładu Aktywności Zawodowej. ZAZ znajduje się na terenie placówki szkolnej, zatem była to okazja, by zaprezentować starostom nowe warsztaty.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.