Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku organizuje historyczny konkurs internetowy „Skarby Polski na Liście UNESCO”

Muzeum Zamkowe w Malborku organizuje historyczny konkurs internetowy „Skarby Polski na Liście UNESCO” fot. redakcja
Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Internetowym konkursie historycznym Skarby Polski na Liście UNESCO. Celem konkursu jest upamiętnienie dwudziestej rocznicy wpisania Zamku krzyżackiego w Malborku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

To historyczne wydarzenie miało miejsce w dniu 4 grudnia 1997 roku. Na XXI plenarnej sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Neapolu grupa reprezentująca 21 państw, stanowiących członków komitetu Światowego Dziedzictwa poddała pod głosowanie wniosek, który został przyjęty jednogłośnie. Pół roku później, w dniu 6 czerwca 1998 roku, w Letnim Refektarzu malborskiego zamku odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania Certyfikatu UNESCO dyrektorowi Muzeum Zamkowego. Warownia stała się wówczas ósmym obiektem z Polski wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Okrągły jubileusz Muzeum przypada w szczególnym roku.

Doniosłości temu wydarzeniu nadaje Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego ustanowiony przez Parlament i Radę Unii Europejskiej oraz rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konkursie przewidziano godne uwagi nagrody. Do rozlosowania są malowane ręcznie obrazy z widokiem zamku malborskiego oraz małe akwarele autorstwa Pana Mariana Jastrzębskiego z Nowego Dworu Gdańskiego, wydawnictwa albumowe Polska. Skarby UNESCO (z aktualnym stanem obiektów wpisanych na Listę UNESCO) oraz vouchery na wybraną ofertę zamkową: zwiedzanie zamku, Nocne zwiedzanie lub widowisko Światło i dźwięk.

Z oferty będzie można skorzystać w sezonie letnim 2018 roku (sezon rozpoczyna się 1 maja i kończy 30 września).

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie Muzeum Zamkowego w Malborku (www.zamek.malbork.pl)

 

 

 

 

Info : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.