Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bogumiła Omieczyńska nową kierownik sztumskiego oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku

Bogumiła Omieczyńska nową kierownik sztumskiego oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku fot. W. Mocny
Z jednej strony budowa fajnego muzeum regionalnego, a z drugiej wielki entuzjazm i wizja – tak w skrócie na dzisiejszej konferencji (16.04), przedstawił nową kierownik Muzeum Zamkowego w Malborku Bogumiłę Omieczyńską, dyrektor Janusz Trupinda. Dyrektor poprosił media o wsparcie dla działań w celu rewitalizacji sztumskiej warowni.

Zadaniem nowej kierownik będzie dbanie o rozwój sztumskiego zamku, a także kontrola przebiegu niezbędnych prac remontowych. Nowa kierownik ma duże doświadczenie w organizowaniu wystaw, to właśnie na zamku w Sztumie tyle, że w latach 1998 – 2005. W 2005 r. przygotowała interesującą prezentację „Polska Szkoła Plakatu” w nowo odbudowanym w tym czasie skrzydle południowym. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskała dyplom w Instytucie Konserwatorstwa i Muzealnictwa.

Z Muzeum Zamkowym w Malborku jest związana od 1982 r. W Sztumie znana także z pełnienia funkcji członka Komisji ds. Oświaty Kultury i Sportu w latach 1998 – 2002.

 

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI Z KONFERENCJI NA ZAMKU W MALBORKU 16.04.2018

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.