Wydanie nr 206/2024, Środa 24.07.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przybędzie łóżek na sztumskim oddziale kardiologicznym?

Przybędzie łóżek na sztumskim oddziale kardiologicznym? fot. W. Mocny
Kardiologia w Szpitalu Polskim Sztumie w najbliższym czasie zapewne powiększy się za sprawą dodania kolejnych łóżek dla pacjentów, których będzie obsługiwać powiększona kadra pielęgniarska. Zdaniem lekarzy oddział ten przyciąga coraz większą liczbę pacjentów.

Dyrekcja szpitala na razie nie zdradza szczegółów, ale nie ukrywa, że takie są najbliższe plany.

 

- To plany, a zatem mogą one ulec jeszcze zmianie. Faktem jest jednak, że w ostatnim czasie sztumska kardiologia przeżywa napływ pacjentów i potrzebnych jest po prostu więcej łóżek – stwierdza Michał Michalak, dyrektor zarządzający Szpitali Polskich. - Przybywa zwłaszcza więcej pacjentów po zawałach serca, przybywają chorzy na hospitalizację planową... Na razie nie jesteśmy w stanie jednak, powiedzieć ile dokładnie dodatkowych miejsc zorganizujemy.

 

Ważne remonty zbliżają się wielkimi krokami, co zapewne będzie generowało dodatkowy ruch w placówce. Ten fakt musi być brany pod uwagę przy reorganizacji oddziału kardiologii...

 

- Jeśli zwiększylibyśmy liczbę łóżek, to automatycznie poszerzylibyśmy równocześnie liczbę pielęgniarek potrzebnych do obsługi większej liczby pacjentów i zakresu usług. Nie przewidujemy natomiast powiększenia kadry lekarskiej.

 

Zdaniem dyrektora, takie kroki są uzasadnione, gdyż zwiększa się liczba wykonywanych zabiegów w ramach wytyczonych do wykonań procedur medycznych.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.