Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sprawa malborskiej policji trafiła do prokuratury – 07.03.2018

Prokuratura Rejonowa w Pucku rozpatrzy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w KPP w Malborku. Zgłoszenie w tej sprawie złożył Patryk Tomaszewski, który na co dzień zajmuje się ujawnianiem nieprawidłowości wśród wymiaru sprawiedliwości.

Jak poinformował nas wiceszef puckiej prokuratury - procedura jest na bardzo wczesnym etapie.

- Dopiero po przesłuchaniu zawiadamiającego podejmę decyzje czy należy wszcząć śledztwo w tej sprawie – wyjaśnia prokurator Jacek Chmielewski.


Patryk Tomaszewski w zawiadomieniu podkreśla, iż do nieprawidłowości w malborskiej policji miało dochodzić co najmniej od kwietnia 2016 roku. W uzasadnieniu wniosku czytamy również:

- Naciski przełożonych oraz panująca w KPP w Malborku atmosfera spowodowała, iż policjanci z pionu prewencji poszli w jednym czasie na zwolnienia, gdyż nie mogli psychicznie wytrzymać tej sytuacji.

Komendant Michał Zapolski wielokrotnie był przenoszony do różnych jednostek policji i w każdej z nich podlegli mu policjanci sprzeciwiali się wprowadzanym przez niego praktykom oraz działaniom niezgodnym z prawem. Michał Zapolski zasłania się jednak znajomościami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w związku z czym czuje się bezkarny.

Zawiadomienie jest konsekwencją naszego materiału, w którym policjanci wydziału prewencji oskarżyli kierownictwo komendy o mobbing i ciągłe wywieranie nacisku na statystyki.

Patryk Tomaszewski został wezwany na przesłuchanie. Decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa ma zostać podjęta do końca przyszłego tygodnia.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
onon
onon 08.03.2018, 10:29
na zatrudniają jakiś uczuciowych ludzi nie nadających się do pracy w mundurowce to tak jest potem. Od zawsze tak było w służbach i nikt się nie odzywał robił swoje a teraz ci policjanci to zaczną płakać bo ktoś każe im coś robić albo pokrzyczy.........współczuje przełożonym że mają takich podwładnych
Oficer Zygmunt
Oficer Zygmunt 07.03.2018, 20:39
………………………….miło wspominam moją służbę Polsce Ludowej w Oddziałach ZOMO. Byłem mistrzem w operowaniu pałą. Jedno moje uderzenie i klient siadał na dupę na zawsze. Za to byłem doceniany i wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Mam nawet Krzyż chlebowy. Miałem i mam szacun wśród kolegów i przełożonych do dzisiaj. Mieszkanie zmieniałem kilka razy na nowsze, lepsze co 2-3 lata. Od dawna jestem na zasłużonej wysokiej emeryturze i mam własną Firmę Ochroniarską. Zapisałem się nawet do PIS co by mieć spokój. Ostatnio nawet przez Pisiorów zostałem doceniony ale i tak ich nienawidzę. Dali mi podwyżkę emerytury ! Obecnie z żoną zwiedzamy świat. Można w tym dzikim kraju dobrze żyć - można ! Tylko trzeba mieć łeb na karku ! Pozdrawiam.
xzdth
xzdth 07.03.2018, 20:17
Brak słów
cpc
cpc 07.03.2018, 17:17
jak dzieci ...
a teraz do Pucka będziecie jeździć na przesłuchania z Patrykiem na czele ...
jak dzieci...
kościaniak
kościaniak 07.03.2018, 14:17
Patryk nasz człowiek. W Kościanie wyprostował policjantów jak i samowolę komendanta co w konsekwencji spowodowało zwolnienie się komendanta
ja
ja 07.03.2018, 12:22
Kotlet
widz
widz 07.03.2018, 16:15 (odpowiedź do ja)
Świeży